Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

26 березень, 2020

Як повернуться з-за кордону в Україну під час пандемії коронавірусу COVID-19

В середині березня 2020 року у зв'язку з поширенням інфекції коронавірусу багато держав стали закривати свої кордони. На території більшості країн було оголошено надзвичайний стан. З цієї причини в українські посольства відразу почали звертатися сотні громадян з бажанням повернутися на батьківщину. У багатьох з тих, хто подав заявку на повернення, добігає кінця термін легального перебування за кордоном.

Детально вивчивши ситуацію, Міністерство Закордонних Справ України оприлюднило список з найчастішими питаннями і відповідями. Він підготовлений спеціально для громадян, які бажають повернутися на батьківщину з-за кордону під час пандемії коронавірусу.

За даними МЗС, на 17 березня в країні було організовано планове повернення громадян України з таких держав як Єгипет, ОАЕ і Домініканська Республіка. У список також увійшли курортні острови, розташовані в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Крім того, владою України були сформовані хаби, звідки громадяни зі 100% гарантією зможуть повернутися на батьківщину безкоштовно або за пільговими тарифами:

 • Прага.
 • Берлін.
 • Відень.
 • Братислава.
 • Дубай, Абу-Дабі.
 • Рига, Вільнюс.
 • Стамбул.
 • Варшава, Перемишль.

Перелік хабів регулярно оновлюється. З актуальною інформацією можна ознайомитися на порталі МЗС України. Також там можна буде знайти відомості про те, як і звідки стануть виконуватися спецрейси за пільговою вартістю з громадянами України, які перебувають за кордоном.

Повернення на батьківщину в питаннях і відповідях

Що робити українцям, які бажають повернутися на батьківщину, якщо державний кордон тимчасово закритий?

1. Насамперед необхідно направити звернення в консульство або посольство тієї країни, де Ви перебуваєте. Зробити це можна за допомогою дзвінка або надіславши листа на електронну адресу зазначених установ. Вам необхідно надіслати свої особисті дані на e-mail, вказавши П.І.П, номер телефону і місце, в якому Ви тимчасово проживаєте. Ще один спосіб звернутися в посольства і консульства - відвідати їх сторінку в соцмережах. Там можна залишити свої особисті дані, вказати місце знаходження і повідомити про готовність до повернення на батьківщину.

2. Провести реєстрацію в системі «ДРУГ», створеній МЗС України. Тут вам необхідно ввести особисті дані, вказати місце перебування і детально розповісти про свою проблему. Залишена інформація допоможе МЗС швидше дізнатися про вашу ситуацію. Після відправки даних вам необхідно чекати на подальші інструкції. Не виключено, що при вході в систему можуть виникнути складнощі з реєстрацією через велику завантаженість сервісу. В цьому випадку необхідно повторити спробу.

3. Моніторити оновлення на сайті МЗС. Там регулярно з'являються нові дані про обмеження, які зарубіжні країни вводять щодо перетину кордонів.

Яким чином стануть формуватися списки громадян, які бажають повернутися в Україну спецрейсами?

Формуванням списків займається консульство і посольство тих країн, де перебуває громадянин України. Вам необхідно надіслати свої особисті відомості на електронну адресу дипломатичної установи, прописавши П.І.П, номер телефону і місце, в якому Ви тимчасово проживаєте. На зазначені контакти вам надійде інформація про те, звідки і коли буде здійснюватися спецрейс в Україну. Ознайомитися з контактними даними всіх українських посольств і консульств за кордоном можна на порталі МЗС.

Чи є можливість повернутися в Україну на особистому авто, якщо перетин кордону тимчасово обмежено?

Українці можуть в'їхати в країну на своїй машині, якщо детально ознайомляться з обмеженнями в тих державах, через які пролягатиме їх маршрут. Необхідно також взяти до уваги режим роботи пропускних пунктів на українському кордоні. Більш детальну та актуальну інформацію з цього питання можна дізнатися на порталі Нової Митниці.

При цьому автовласникам варто враховувати, що автомобільний пропускний пункт «Солотвино» в ці дні не працює.

Чи можна повернутися на літаку в Україну, якщо рейс не скасований авіакомпанією?

17 березня в країні були закриті всі міжнародні авіасполучення до 3 квітня. В даний час Мінінфраструктури проводить переговори з низкою авіакомпаній про можливість організації спецрейсів. Поки інформація з цього питання не прояснилася, українське МЗС закликає громадян не купувати квитки для повернення на батьківщину по 2 квітня включно. Навіть в тому випадку, якщо вони продаються на порталах відомих авіакомпаній.

Кому буде заборонений в'їзд в Україну?

Потрапити в країну не зможуть громадяни інших держав та особи, які не мають громадянства, у яких немає прав на тимчасове або постійне проживання в Україні.

Кому можна в'їжджати в країну?

В'їхати на територію України зможуть іноземці, які мають право тимчасово або постійно проживати в країні. Заборона також не діятиме для наступних категорій громадян:

 • Осіб, які є сім'єю або дітьми українських громадян.
 • Співробітників зарубіжних дипломатичних представництв і консульств, що мають акредитацію в Україні.
 • Працівників, які виконують офіційну міжнародну місію.
 • Співробітників організацій, акредитованих в країні.

В'їзд в Україну буде також доступний членам сімей перерахованих вище працівників і їх обслуговуючому персоналу. Для окремих категорій іноземців будуть діяти винятки. Детально цим питанням займається МЗС і Держприкордонслужба.

Як працюватимуть пропускні пункти?

За рішенням влади в Україні працює 123 пункти пропуску. Решта 107 були перекриті до 3 квітня. З повним списком всіх закритих пунктів можна ознайомитися на порталі Кабінету Міністрів.

Чи потрібно людям, які в'їжджають в Україну, проходити додаткове обстеження?

Всім, хто прибуває в країну з держав з несприятливою епідеміологічною ситуацією, потрібно пройти на кордоні температурний скринінг. Потім громадяни відправляються на домашній карантин терміном до 2 тижнів або, в разі поганого самопочуття, направляються в лікарню.

Чи зможуть в'їжджати в Україну іноземці, які керують вантажними машинами, транзитним транспортом, які є членами екіпажу судна?

Даній категорії іноземних осіб буде дозволений в'їзд в країну. Після прибуття їм потрібно пройти додаткове обстеження.

Як вчинити, якщо в консульстві не реагують на дзвінки і листи?

У зв'язку з сильною завантаженістю гарячих ліній очікування відповіді займає довше звичайного. Незважаючи на це, всі вхідні дзвінки обов'язково обробляються. Додатково ви можете відправити повідомлення на e-mail посольства або консульства. Адрес електронної скриньки вказано на інтернет-сторінках дипломатичних установ.

Оформлення документів з компанією "Jur Klee"

При виникненні будь-яких проблем, пов'язаних з поверненням в Україну рідних і близьких, ви можете звернутися в нашу компанію. Ми на професійному рівні займаємося перекладом, оформленням і завіренням документів, які можуть знадобитися громадянам країни після прибуття з-за кордону. Наші фахівці в стислі терміни підготують і легалізують всі необхідні папери, з проставленими печатками і підписами, завдяки чому документи будуть мати юридичну силу.

У період карантину офіс компанії Jur Klee закритий. Але ми продовжуємо працювати віддалено, допомагаючи громадянам України з оформленням необхідних документів. Звернутися до нас за консультаціями ви можете за телефонним номером, вказаним на сайті, або надіславши листа на електронну пошту.

Повернутися до списку публікацій

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери