Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Закупівлі товарів за різними кодами

Закупівля товарів за різними кодами в одного постачальника є поширеною ситуацією у замовників. Така ситуація найчастіше відбувається у випадках закупівель продовольства, будматеріалів і товарів для господарських потреб.

Крім цього, часто зустрічаються випадки укладення всередині одного договору про закупівлю, різних предметів, які узагальнюються однією назвою.

З точки зору закону, не існує різниці між предметом закупівлі та предметом договору про закупівлю. Такої думки дотримуються всі гілки влади, тому договори, всередині яких є різні предмети закупівель, часто отримують статус недійсних.

Проте, деякі експерти закликають розмежовувати дані поняття зважаючи на їх неповну ідентичність.

Це добре видно на прикладі закупівель продовольства в одного постачальника. Загальна сума, зазначена в договорі - 110 тисяч гривень, але всередині договору є два предмети закупівлі з різними кодами. Один з них коштує 45 тисяч гривень, інший – 65 тисяч гривень, відповідно.

В цьому випадку, замовнику необхідно створити в додатку до річного плану закупівлю кожного предмета окремо. Вартість одного з предметів у вищенаведеному прикладі, перевищує 50 тисяч гривень. А згідно із законодавством, після здійснення таких закупівель, необхідно здавати звіт про договір про закупівлю на зазначену суму. Проте, в договорі вказується повна сума закупівлі.

Рекомендації експертів

Для того, щоб спростити процес укладання договорів такого виду, експерти рекомендують розробляти для них додатки «Специфікації», в яких буде вказано перелік товарів, послуг чи робіт, що закуповуються згідно з договором. Кожному товару із переліку має бути наданий відповідний код ДК 021:2015.

У предметі договору допускається використання узагальненої назви групи товарів із різними кодами, що закуповуються за одним договором. Але треба посилатися на невід'ємну «Специфікацію», яка додається до договору.

Отримайте
безкоштовну консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери