Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Закупівлі, які не перевищують 50 тисяч гривень та актуальні відповіді про звіт

Недавно був прийнятий закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України про удосконалення публічних закупівель».  Згідно з цим актом, змінюється порядок проведення спрощених закупівель.

Відповідно до частини 3 статті 3 цього Закону, якщо проводиться закупівля на суму менше 50 тисяч гривень, замовник зобов'язується дотримуватися основних принципів проведення публічних закупівель товарів і послуг. Крім того, замовники можуть використовувати систему «Прозорро» для прозорого відстеження процесу закупівель.

Саме про ті закупівлі, сума яких не перевищує 50 тисяч гривень, і піде мова нижче

Добровільне рішення замовника про використання системи «Прозорро»

Для того, щоб використовувати дану систему при проведенні закупівель, сумою менше 50 тисяч грн., замовник повинен ознайомитися з відповідною інструкцією (затверджена наказом Державного підприємства «Прозорро» від 19.03.2019 № 10 (в редакції від 17.04.2020 № 18) і зобов'язується використовувати цю інструкцію при роботі.

Ця інструкція передбачає використання системи «ProZorro» для того, щоб вибрати постачальника товарів і послуг, і укласти договір з підприємцями, які не є замовниками.

До суми закупівель у 50 тисяч гривень, використання сервісу «ProZorro» є добровільним. Якщо замовник відмовляється від використання, в ряді випадків, йому необхідно надати відповідний звіт про договір закупівлі, який укладався поза рамками системи «Прозорро». Такі випадки описуються в даному тексті нижче.

Випадки, в яких надання звіту про договір закупівлі, є обов'язковим

Замовнику необхідно надати звіт в наступних випадках:

  • Якщо він здійснив купівлю товарів, послуг або робіт на суму до 50 тисяч гривень, яка підтверджена відповідними розрахунковими документами або договорами (ТТН, касовий або товарний чек тощо), але не використовував «Прозорро».

Необхідно зазначити, що в законодавчому акті немає відомостей про те, яка сума закупівлі є мінімальною для обов'язкового подання звітності. Згідно із заявами Міністерства економіки, рекомендується звітувати про закупівлі від 0,01 до 50 тисяч гривень. Звіт необхідно надати протягом 3 років з моменту укладення договору про закупівлю.

  • Якщо вартість робіт дорівнює сумі від 50 000 до 1 500 000 гривень (або вартість закуплених товарів дорівнює сумі від 50 000 до 200 000 гривень), але закупівля була проведена не за схемою спрощених закупівель згідно з частиною 7 статті 3 вищенаведеного Закону
  • Якщо купувалися товари / роботи / послуги, пов'язані зі стовбуровими клітинами, але не була використана система «ProZorro». Сума закупівлі в такому випадку значення не має (дивитися пункт 21 частини 5 статті 3 вищенаведеного Закону)
  • Якщо закупівлі були проведені через електронні каталоги «ProZorro.Market» - звіт сформується і буде оприлюднений автоматично.

Закупівлі, які не перевищують 50 тисяч гривень та актуальні відповіді про звіт

У яких випадках не потрібно оприлюднювати звіт про договір закупівель?

  1. Якщо порядок проведення спрощених закупівель було застосовано, а договір – укладено відповідно до цього Порядку;
  2. Було здійснено придбання предмета закупівлі, що знаходиться у переліку предметів закупівлі, на які не поширюється дія Закону, визначена частиною 5 статті 3. Винятки становлять закупівлі, пов'язані зі стовбуровими клітинами – вони вимагають обов'язкової звітності у всіх випадках.
  3. Було придбано предмет закупівлі, який знаходиться у списку предметів закупівлі, на які не поширюється дія Закону, визначений частиною 6 статті 3 Закону.

Придбання кількох предметів закупівлі без «ProZorro»

Згідно з частиною 3 статті 3 цього Закону, Замовник має право на укладення як одного, так і декількох договорів про закупівлі, вартість предметів закупівлі в кожному з яких менше 50 тисяч гривень.

У цьому випадку, можна опублікувати в системі «Прозорро» кілька різних звітів, причому реквізити в них будуть збігатися.

Крім того, можна вказувати не загальну ціну договору, а вартість придбання окремого предмета закупівель у кожному з договорів.

Коригування річного плану закупівель

Планування закупівель регламентує стаття 4 даного законодавчого Акту. У зв'язку з тим, що складання річного плану можна розцінювати як передумову до здійснення закупівель, тепер замовник може коригувати річний план згідно зі змінами в законі, причому зміни можуть вноситися поступово.

Проте, законодавство забороняє поділ закупівель за різними договорами для того, щоб уникнути відкритих торгів.

Зміна істотних умов договору

Договір про закупівлю – це господарський договір, який укладається між замовником і постачальником за результатами проведення процедури закупівлі й передбачає оплату послуг, товарів або робіт (дивитися п.6. ч. 1. чт.1 Закону).

З визначення договору про закупівлю випливає той факт, що договір, який передбачає оприлюднення звіту про договір про закупівлю, який укладено без використання електронної системи закупівель, в законодавчому розумінні, не є договором про закупівлю. Тому застосування умов статті 41 Закону до нього вважається неприйнятним.

Отримайте
безкоштовну консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери