Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Події, пов'язані з підсумками президентських виборів в Республіці Білорусь ускладнили роботу багатьох компаній. Проблеми, обумовлені обмеженнями на роботу Інтернету і загальна політичною нестабільністю, призвели до того, що частина організацій IT-сфери прийняла рішення про повне або часткове перенесення своєї діяльності на територію інших держав. Мова, зокрема, йде про такі компанії, як Gismart, EPAM, Gurtam, PandaDoc і багато інших. В якості країн для переїзду розглядаються держави Прибалтики, Польща, Казахстан і Україна.

У зв'язку з цим Президентом України, Володимиром Зеленським, 4 жовтня був підписаний указ "Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь". На сайті Президента йдеться, що даний указ стосується висококваліфікованих фахівців, переїзд яких відповідає інтересам України. Як зазначили у прес-службі Володимира Зеленського, підписаний документ має сприяти розвитку інвестиційного потенціалу України та залученню до країни кваліфікованих фахівців у сфері IT-технологій та інвесторів.

"Раніше Зеленський заявив, що сотні білоруських програмістів готові працювати в Україні. Крім того, він запевнив, що розвиток IT-сфери є одним з пріоритетів української внутрішньої політики.”

Закон про спрощений в'їзд в Україну для ІТ-фахівців з Білорусі

Згідно з новим указом, для білоруських підприємців і фахівців в IT-сфері, а також членів їх сімей, передбачається продовження терміну тимчасового перебування на території України до 180 днів у році. Процедура отримання посвідки на проживання для згаданих вище осіб повинна проводитися в прискореному порядку і займати не більше трьох днів без необхідності виїзду за межі України.

Крім того, Кабінету Міністрів доручено прискорити і спростити процедуру отримання дозволу на роботу в Україні для громадян Білорусі, які є висококваліфікованими фахівцями в області інформаційних технологій. Це стосується як працевлаштування громадян Білорусі в українські компанії, так і реєстрації їх в якості фізичних осіб-підприємців, платників єдиного податку. Передбачається, що дозвіл на роботу буде надаватися за принципом «мовчазної згоди» - Білоруський програміст зможе приступити до трудової діяльності, якщо в зазначений термін не надійде офіційна відмова на запит. Президентський указ, крім іншого, передбачає спрощення процедури реєстрації в податкових органах білоруських IT-фахівців, у разі, якщо останні приймуть рішення про переїзд в Україну. Також Президентом Володимиром Зеленським було дано доручення про визнання документів, що надаються білоруськими програмістами, якщо ті видані компетентними органами Білорусі.

Закон про спрощений в'їзд в Україну для ІТ-фахівців з Білорусі

Відповідно до розпорядження Голови держави, Кабінет Міністрів України повинен забезпечити безперебійний доступ до інформації для громадян Білорусі за допомогою "гарячих" ліній і єдиного інформаційного порталу, запущеного на початку осені. На даному інтернет-ресурсі буде розміщуватися вся інформація, яка може знадобитися громадянам Республіки Білорусь, які іммігрують в Україну. Зазначений проєкт реалізовано Міністерством цифрової трансформації спільно з МЗС, Міністерством економіки та Держприкордонслужбою. Портал містить покрокову інструкцію, куди слід звернутися білоруським програмістам і які кроки слід зробити. Крім того, на сайті можна знайти список українських IT-компаній, готових надати робочі місця фахівцям із сусідньої держави, пропозиції щодо оренди офісів і житла, поради щодо організації легального бізнесу на території України.

За словами Голови Міністерства цифрової трансформації, Михайла Федорова, тимчасовий або постійний релокейт в Україну дозволить білоруським IT-компаніям зберегти свій бізнес, клієнтську базу і цінних фахівців. Раніше Віце-прем'єр-міністр говорив, що Україна готова прийняти і забезпечити робочими місцями до 5000 фахівців IT-сфери. Крім того, керівник відомства повідомив, що незабаром повинен бути запущений проєкт «Е-резидентство», який дасть можливість будь-якому іноземцю швидко організувати власну справу на території України. Передбачається, що статус е-резидента дозволить його власникові отримати доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спростить процедури отримання адміністративних послуг та укладення угод. Цільовою аудиторією е-резидентства є постачальники IT-послуг на аутсорсингу. За словами Віце-прем'єра, всі регуляторні моменти, пов'язані з реалізацією даного проєкту, вже пройдені.

"Крім Кабінету Міністрів, обов'язки щодо забезпечення громадян Білорусі, які бажають іммігрувати в Україну, консультаційною допомогою покладаються на обласні адміністрації та Київську міську державну адміністрацію."

Бюро перекладів Jur Klee готове надати консалтингові послуги, допомогти з вирішенням бухгалтерських та юридичних питань, що виникають при переїзді з однієї країни в іншу. Співпраця можлива як з великими компаніями, так і з приватними особами. Клієнти можуть прибути в офіс або зв'язатися по телефону, за допомогою електронної пошти, месенджерів або представленої на сайті форми зворотного зв'язку.

Отримайте безкоштовну
консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери