Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 223-06-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Працевлаштування в Чехії для українців

Іноземний претендент може отримати роботу в Чехії за умови, що у нього відкрита робоча шенгенська віза, довгострокова віза типу D, синя або трудова карта. Але однієї візи недостатньо: перед подачею документів варто детально вивчити особливості працевлаштування українців в Чехії, знайти роботодавця і заздалегідь підписати договір.

Як працевлаштуватися в Чехії?

Офіційно отримати роботу в Чехії можна 2 способами: звернутися до чеських або українських ліцензованих рекрутингових агентств, які займаються підбором кадрів або самостійно шукати роботу в реєстрі вакансій.

Якщо чеський роботодавець хоче віддати вакантне місце іноземцю, він повинен оповістити про це в першу чергу громадян ЄС. За умови, що бажаючих серед таких немає, на посаду може претендувати громадянин України.

Після проходження співбесіди і укладення контракту, необхідно отримати спеціальний дозвіл на роботу. Для цього достатньо письмової заяви від самого працівника і представника роботодавця. Дозвіл дається на час дії контракту, але не більше, ніж на 2 роки. Тому, хто планує сезонне (до півроку) або тимчасове (до 3 місяців) працевлаштування дозвіл на роботу не потрібно.

Чеські підприємці зацікавлені в українських трудових мігрантах, тому уряд значно спростив процедуру оформлення необхідних для працевлаштування документів, створивши програму "Режим Україна".

Працевлаштування за програмою “Режим Україна”

Програма "Режим Україна" розроблена урядом Чехії для спрощення громадянам України процесу отримання ПНП, яка видається на підставі робочого договору. Витрати на оформлення документів покладені на роботодавця, тому для українських претендентів робоча карта безкоштовна.

Особливість програми полягає в тому, що вона надає можливість отримати офіційну роботу не тільки висококваліфікованим фахівцям, але і кадрам нижчої кваліфікації. За програмою може працювати будь-який фізично здоровий  і несудимий громадянин, який відповідає вимогам, розписаним в вакансії. Наразі в Чехії спостерігається підвищений попит на працівників будівельної сфери, промислового сегмента, вантажників і різноробочих.

Трудова карта гарантує право на працевлаштування і проживання в Чехії протягом 2 років з можливістю подальшого продовження. Її власник може возз'єднати родину, отримувати соціальне та медичне забезпечення відповідно до чеських законів, тобто іммігрувати в Чеську Республіку.

Документи на відкриття трудової карти

Для відкриття чеської трудової карти за програмою "Режим Україна" необхідний пакет таких документів:

  • заповнена анкета;
  • дійсний закордонний паспорт;
  • 3 фотографії (3,5 на 4,5 см), що відповідають зовнішньому вигляду;
  • копія або оригінал договору оренди, нотаріально завірений лист власника нерухомості, що підтверджують забезпечення житлом в Чехії;
  • трудовий договір або попередня угода про його майбутнє укладення із зазначенням заробітної плати та кількості робочих годин;
  • оригінал з копією документів про отриману кваліфікацію, курси та навчальні заклади, необхідні для відповідної посади.
  • документ, що підтверджує відсутність судимості;
  • довідка, що підтверджує відсутність інфекційних захворювань.

Документи, що додаються, надаються в оригіналі або у формі завірених нотаріально копій, офіційно перекладених чеською мовою. Всі документи, за винятком закордонного паспорта, повинні бути не старше 6 місяців.

Куди подавати документи?

Подача документів на роботу за програмою "Режим Україна" здійснюється в Генеральному консульстві Чехії в М. Львів. Також можна звернутися в Посольство Чехії і консульський відділ в Києві або скористатися послугами найближчого візового центру.

При позитивному розгляді документів дипломатичне представництво видає візу на термін понад 90 днів для отримання трудової карти. Перед тим, як буде поставлена відмітка про візу, необхідно надати договір туристичного медичного страхування на час з дня в'їзду на територію Чехії і до першого робочого дня.

Завершення реєстрації в Чехії

По приїзду в Чеську Республіку протягом 3 робочих днів громадянин України повинен звернутися в місцеве управління МВС і здати біометричні дані. Для отримання довідки про дотримання всіх умов оформлення трудової карти необхідно:

  • пройти реєстрацію в департаменті з питань міграції;
  • зареєструватися за місцем проживання на підставі договору оренди.

З того моменту, як департамент МВС видасть довідку, що підтверджує виконання вищеописаних умов, громадянин України зможе приступити до роботи.

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber, або дотримуйтесь наведеної нижче інструкції:

Крок 1

Збережіть наш номер в адресну книгу телефону:

+380930217892
Бюро легалізації Jur Klee

Крок 2

Відкрийте Viber, знайдіть створений контакт і напишіть нам.

WhatsApp

Натисніть тут, щоб почати чат WhatsApp, або дотримуйтесь наведеної нижче інструкції:

Крок 1

Збережіть наш номер в адресну книгу телефону:

+380930217892
Бюро легалізації Jur Klee

Крок 2

Відкрийте WhatsApp, знайдіть створений контакт і напишіть нам.

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram, або дотримуйтесь наведеної нижче інструкції:

Крок 1

Збережіть наш номер в адресну книгу телефону:

+380930217892
Бюро легалізації Jur Klee

Крок 2

Відкрийте Telegram, знайдіть створений контакт і напишіть нам.

WeChat

Крок 1

Збережіть наш номер в адресну книгу телефону:

+380930217892
Бюро легалізації Jur Klee

Крок 2

Відкрийте WeChat, знайдіть створений контакт і напишіть нам.

Зв'язок через мессенджери