Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Працевлаштування в Німеччині

З усіх країн ЄС, Німеччина приваблює трудових мігрантів вигіднішими умовами праці та високими заробітними платами. Якщо донедавна більшість українців їздили на заробітки до Польщі, то тепер спостерігається збільшення потоку емігрантів до ФРН. Які зміни в політиці держави до цього призвели, і що потрібно знати тим, хто планує поїхати до Німеччини?

З 2020 року вводяться нові умови працевлаштування та проживання в Німеччині

Німецька економіка, що швидко розвивається, має гостру потребу в трудових ресурсах. Розуміння цього факту призвело до того, що в 2019 році парламент повинен прийняти нові закони щодо трудової міграції.

Професійна освіта є обов'язковою

Раніше роботу в ФРН міг отримати дипломований фахівець з вищою освітою. Зміни торкнулися дозволу на отримання трудових віз для персоналу, що має й середню спеціальну, а не лише вищу освіту. Тобто, наявність професії є обов'язковою умовою для отримання трудової візи в Німеччину.

Рішення про запрошення працівника роботодавець приймає самостійно

До прийняття нового закону заміщення певної вакантної посади емігрантом, що проживає не на території ЄС, було можливим тільки при відповідному рішенні державних органів. Воно стосувалося тих вакансій, на які відсутній попит з боку європейців. Згідно нового законодавства, наймання на роботу здійснюється на основі вільної конкуренції. Якщо компанія згодна працевлаштувати емігранта, вона має право зробити це вільно, без будь-яких узгоджень.

Термін перебування працівника в Німеччині

Міграційне законодавство визначало точні дати перебування в країні на основі трудового договору. З 2020 року після спливання терміну дії трудового договору працівник може залишитися в країні для пошуку нової роботи. Згідно законодавства, термін подібного перебування не повинен перевищувати 180 днів.

Рівень знання мови чітко не встановлено

Різні професії вимагають різного рівня володіння мовою. Мінімальний рівень знання мови встановлюється самим роботодавцем. Якщо він задоволений ступенем володіння німецькою мовою майбутнього працівника,  службовці посольства не створюватимуть перешкод для його в'їзду до країни, спираючись на недостатнє володіння мовою.

Скорочення терміну перевірки дипломів

Необхідною умовою для отримання роботи в ФРН є наявність диплома. Документ про освіту проходить обов'язкову перевірку на відповідність вимог, які встановлені в Німеччині. Законодавством передбачаються прискорені терміни перевірки таких документів.

Як влаштуватися на роботу в ФРН?

Маючи затребувану в західноєвропейській країні професію, володіння якою підтверджено документом про освіту, громадянин однієї з країн СНД може працевлаштуватися в Німеччині. Можна діяти одним з трьох способів.

Укладення трудового договору безпосередньо з роботодавцем

Найкращим варіантом є спроба знайти робоче місце напряму без посередників через сайти пошуку роботи. В цьому випадку необхідний високий рівень знання німецької мови для ведення переговорів, вміння складати резюме німецькою або, в крайньому випадку, англійською мовами. Уклавши трудовий договір, здобувач оформляє документи і подає в посольство прохання на отримання візи. Розгляд документів може займати від 6 тижнів до декількох місяців. Позитивним моментом такого підходу є впевненість в отриманні роботи і обумовленої зарплати, юридичні гарантії.

Співпраця з фірмою-посередником

Більшість бажаючих отримати роботу в ФРН не мають необхідних знань для самостійного пошуку вакансій та оформлення документів. Їм на допомогу приходять численні агентства. Послуги таких агентств дійсно здатні прискорити процес працевлаштування та візового оформлення. Труднощі можуть виникнути у зв'язку з шахрайством. Деякі посередники беруть за свої послуги часткову або повну передоплату. Але гарантії в тому, що здобувач отримає якісну послугу, немає. В інших випадках, працевлаштування через посередників призводить до того, що частина зарплати працівника щомісяця віднімається на користь агентства. У будь-якому випадку, перш ніж звертатися до фірм-посередників, необхідно постаратися отримати про них максимально правдиву інформацію, детально вивчити всі пропозиції про співпрацю.

Пошук роботи в Німеччині

Новий закон дозволяє приїхати в країну з метою пошуку роботи на місці. Для цього передбачено шестимісячний термін перебування на її території по візі, що дозволяє займатися трудовою діяльністю. Це хороший шанс розібратися в кон'юнктурі ринку праці і підшукати для себе гарне місце. Поганою новиною є те, що в'їзд по такій візі повинен бути забезпечений фінансово. На кожний місяць перебування від 700 до 1000 євро. Наявність цих коштів потрібно підтвердити на кордоні.

 

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери