Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Порівняння між Prozorro Market та Спрощеною закупівлею

Щоб отримати додаткові зручності, вигоди та швидкість закупівлі, треба покластись на процедуру державного інтернет-магазину “Запит ціни пропозицій”. У співпраці з командою Prozorro Market очікуються найкращі умови для виконання операцій, що перевершують навіть спрощені закупівлі. Впевнитись в справедливості такої думки дозволяє мета створення державного онлайн-магазину, що полягає у виключенні обтяжливих для замовників тендерних процедур. Раціональність такого вибору підтверджують й рекомендації Мінекономрозвитку стосовно вигідної альтернативи спрощеним закупівлям. З цього приводу складено офіційний лист, де говориться про переваги закупівельних процедур через Prozorro Market від 50 до 200 тис. грн.

Якщо з Prozorro Market не треба піклуватись щодо підготовки ТД, оскільки технічні характеристики у профілях товарів встановлюються ЦЗО, то для спрощеної процедури така вимога існує. Теж саме стосується необхідності перевіряти постачальників. Турбуватись стосовно кваліфікації постачальників та контролювати вимоги щодо них потрібно лише у випадку спрощених закупівель.

Треба погодитись, що 8 календарних днів середньої тривалості «запиту пропозицій» - це краще, ніж 21 день спрощених закупівель.

Наочним прикладом переваг виглядатиме купівля борщового набору.

З Prozorro Market передбачаються такі ціни:

Картопля: 11 грн/кг;

Капуста: 7,5 грн/кг;

Цибуля: 8 грн/кг.

Зі спрощеними закупівлями вартість підвищується:

Картопля: 11.6 грн/кг;

Капуста: 7,6 грн/кг;

Цибуля: 8.5 грн/кг.

Тут можна зробити висновок, що з Prozorro Market всі закупівлі відбуватимуться простіше, швидше й дешевше. А стосовно зменшення турбот говорить автоматичне визначення переможця за ціновими пропозиціями. У спрощених закупівлях за все відповідає уповноважений співробітник.

Щоб не сумніватись стосовно законності використання Prozorro Market державними замовниками, треба ознайомитись з відповідним порядком, набувшим чинності на підставі Постанови КМУ № 822 від 14.09. 2020 р. Також слід звернути увагу на оновлення версії державного онлайн магазину (Prozorro Market 2.0), що відбулось у лютому 2021 року. Нижче наведено перелік змін:

  1. Використання процедури “запит ціни пропозицій” державними замовниками заради придбання товарів до 200 тис. грн. Сюди ж слід додати публічні закупівлі з монополістами до 1 млн. грн.
  2. Відсутність оплати за використання Prozorro Market держ. замовниками. Сплата комісій постачальниками лише у випадку підписання угоди. Користування системою відбувається за заниженими тарифами.
Отримайте
безкоштовну консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери