Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Реєстрація зобов'язань у казначействі: документи, які подає замовник

Ті із замовників, що є бюджетними організаціями, за законом, повинні проводити реєстрацію своїх зобов'язань у казначействі. Тільки після того, як процедура реєстрації буде виконана, бюджетні організації можуть оплачувати послуги згідно з раніше підписаними договорами.

Список документів, які необхідно надати замовнику-бюджетнику

  • реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, що є додатком 2 до Порядку № 3091, два примірники у паперовому вигляді. Крім того, необхідно надати реєстр в електронній формі;
  • оригінали документів або їх засвідчені копії, які можуть бути підтвердженням того факту, що бюджетні чи фінансові зобов'язання справді були взяті.

Такими документами можуть бути товарно-транспортні накладні, договори закупівлі, акти виконаних робіт тощо. Повний перелік документів, які можуть підтвердити дійсність зобов'язань, наведено у Методичних рекомендаціях від Держказначейства. Нещодавно цей список змінювався, про що буде сказано нижче.

Оновлений перелік документів

Якщо бути конкретнішими, зміни в переліку підтверджуючих документів та в Методичних рекомендаціях від Держказначейства відбулися в липні поточного року.

Згідно з цими нормативними актами, юридичні особи, які виступають одержувачами або розпорядниками коштів з бюджету країни, повинні реєструвати свої фінансові та бюджетні зобов'язання, при цьому надаючи відповідні документи, які підтверджують це, повний перелік яких знаходиться в Методичних рекомендаціях.

Якщо рахунки, з яких відбувається оплата товарів, послуг чи робіт, є бюджетними, то надання документів є обов'язковим лише у випадках, які передбачаються законодавством.

Потрібно зазначити, що згідно з нормативними законодавчими актами необхідно надавати документацію і в друковано-рукописному, і в електронному вигляді.

Важливим є той факт, що органи, які здійснюють перевірку (а саме – казначейство), займаються повторною перевіркою відповідності сум, які заявлені в реєстрі і в платіжних дорученнях.

Перелік, представлений у Методичних рекомендаціях, є непостійним та орієнтовним. Він може зазнавати серйозних змін у разі оновлення законодавчої бази.

Реєстрація зобов'язань у казначействі: документи, які подає замовник

Реєстрація додаткових угод та авансів

У разі, коли має місце авансування підрядника чи постачальника за договором, то замовник повинен подати наступні документи:

  • реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників бюджетних коштів;
  • оригінали документів або копії, що пройшли процедуру завірення, які можуть підтвердити факт того, що бюджетне зобов'язання було справді взяте.

Якщо має місце передоплата, замовник зобов'язаний двічі реєструвати бюджетне зобов'язання – окремо за передоплатою та окремо – за договором.

Строки, що відводяться на реєстрацію зобов'язань

Після отримання реєстрів та всіх документів, що підтверджують взяття зобов'язання, казначейства можуть опрацьовувати документи:

  • Для видатків, що мають захист та не потребують процедури закупівлі – до одного операційного дня;
  • Для поточних та інших видатків, що мають захист, але потребують процедури закупівлі – до трьох операційних днів;
  • Для капітальних видатків – до п'яти операційних днів.

Слід зазначити, що цей термін починає свій відлік з дня, який буде вказаний казначейством у відповідному реквізиті, а саме – у «Даті прийняття» реєстру.

Після завершення обробки наданих документів казначейство повертає документи замовнику (у разі подачі оригіналів). Замовник або його довірена особа має перевірити наявність відміток на кожному документі про те, що він зареєстрований та поставлений на облік. Після цього замовник можете розпочати підготовку доручень для оплати взятих зобов'язань.

Отримайте
безкоштовну консультацію!