Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 223-06-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

фальшивый апостиль

У сучасної людини кожна хвилина на рахунку, мало хто з нас готовий витратити свій час на нескінченні черги в держструктурах, тому доводиться звертатися за послугами з апостилізації в різні організації, які зроблять все за Вас швидко і надійно.

Як не дивно, серед компаній, які виступають в ролі посередника між Вами і Міністерствами і Посольствами, є шахраї. Погодьтеся, буде дуже сумно усвідомлювати те, що Вас обдурили, перебуваючи вже в «чужих краях». Виходячи з цього назріває питання - як відрізнити фальшивий апостиль від справжнього і убезпечити себе від недобросовісних компаній?

Справжня історія про несправжній апостиль

Ніхто не застрахований від шахраїв, і історія нашого клієнта тому підтвердження:

Молодому чоловіку довелося звернутися за послугою проставлення апостиля на диплом в одне з бюро перекладів Києва. Отримавши апостильований документ, вирішив перевірити свіжий апостиль на справжність на сайті Інформаційно-іміджевого центру МОН та за результатами перевірки виявилося, що апостиль було проставлено на інший документ, а бюро перекладів просто продублював його на диплом клієнта. Чи не розбирається в тонкощах оформлення документів, він зрозумів, що відбувається щось підозріле і звернувся до нас за допомогою.

Саме ця ситуація надихнула нас на написання цієї статті, щоб уникнути подібного ризику в майбутньому з Вами.

Що потрібно знати, щоб убезпечити себе від фальшивого апостиля

 1. Як виглядає апостиль на освітній документ (Апостиль МОН)?

  апостиль справжність

  Коли Ви отримаєте свої документи після процедури апостилізації, перед Вами виявиться апостиль наступного зразка (див. праворуч, натисніть для збільшення).

  У самому низу (останнє речення під печаткою) написано наступне "Перевірка апостиля": http://enic.in.ua/index.php/ua/aporegua. Якщо апостиль підроблений – це перший сигнал почати сумніватися в його оригінальності, дана фраза є обов'язковою і є на всіх офіційних апостиль Міністерства освіти.

 2. Як перевірити справжність апостилю?

  Для цього потрібно перейти по посиланню http://enic.in.ua/index.php/ua/aporegua і ввести номер апостиля, номер заявки і дату апостиля, деталі на зображенні нижче (букви потрібно друкувати на латиниці – англійська розкладка на клавіатурі). Після цього під формою з'явиться розділ «Результат поиска» де буде вказано документ, його серія та номер і ПІБ власника.​

  підробний апостиль

 3. Що робити якщо апостиль виявився підробленим?

  В даному випадку проблемою для Вас може виявитися те, що більшість бюро перекладів при оформленні замовлення беруть передоплату (близько 50%), це загальноприйнята практика. Якщо у Вас немає можливості прийти в офіс компанії і спілкування проходить виключно по телефону/email, а документи ви плануєте отримувати Кур'єрською службою доставки – другі 50% швидше за все Вам потрібно буде оплатити перед отримання документів. В цьому і вся проблема.

  Порада тільки одна – перед відправленням попросіть, щоб менеджер Бюро перекладів відправив повний скан документа. За сканом ви зможете перевірити справжність і правильне оформлення своїх документів (ми пропонуємо такий варіант своїм клієнтам). Якщо ж апостиль виявився підробленим – потрібно вимагати повернути документи і гроші.

 4. Як попередньо перевірити Бюро перекладів?

  І останнє, при зверненні за послугою апостилювання документів, варто попередньо зібрати інформацію, яка дозволить дізнатися про компанії максимум і зрозуміти, чи можете ви довірити їй оформлення своїх документів. Як правильно вибрати Бюро перекладів і на що варто звертати увагу в першу чергу читайте на цій сторінці нашого блогу.

  На жаль, підроблений апостиль можна розпізнати тільки у випадку з апостилем Міністерства освіти, але подивитися на апостилі інших українських міністерств і не тільки, можна сторінці "Зразки штампа Апостиль".

Проінформований значить озброєний

Перевірка пройшла успішно? Тоді ніяких проблем за кордоном з Вашими документами виникнути не повинно. Якщо ж у Вас з'явилися якісь підозри і сайт МОН показав не ваші дані – зверніться до уповноваженого органу, чим швидше Ви це зробите, тим простіше притягти до відповідальності винних. Будьте пильні і не давайте себе обдурити!

Замовити апостиль на освітній документ онлайн
Вам також може бути цікаво:
Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber, або дотримуйтесь наведеної нижче інструкції:

Крок 1

Збережіть наш номер в адресну книгу телефону:

+380930217892
Бюро легалізації Jur Klee

Крок 2

Відкрийте Viber, знайдіть створений контакт і напишіть нам.

WhatsApp

Натисніть тут, щоб почати чат WhatsApp, або дотримуйтесь наведеної нижче інструкції:

Крок 1

Збережіть наш номер в адресну книгу телефону:

+380930217892
Бюро легалізації Jur Klee

Крок 2

Відкрийте WhatsApp, знайдіть створений контакт і напишіть нам.

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram, або дотримуйтесь наведеної нижче інструкції:

Крок 1

Збережіть наш номер в адресну книгу телефону:

+380930217892
Бюро легалізації Jur Klee

Крок 2

Відкрийте Telegram, знайдіть створений контакт і напишіть нам.

WeChat

Крок 1

Збережіть наш номер в адресну книгу телефону:

+380930217892
Бюро легалізації Jur Klee

Крок 2

Відкрийте WeChat, знайдіть створений контакт і напишіть нам.

Зв'язок через мессенджери