Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Перелік формальних помилок системи Prozorro

Відтепер немає жодної підстави на те, щоб відхилити тендерну документацію, в якій була допущена формальна помилка.

Що ж таке формальна помилка, як вона виглядає? Це все несуттєві недоліки текстів документів, які безпосередньо пов'язані зі створенням тендерної пропозиції. Вони, як правило, абсолютно не впливають на зміст тендерної пропозиції. Сюди входять виключно помилки, допущені технічним шляхом, різні описки, заміна букв, повторення слів, спотворення, неправильне написання слова. Помилки не спотворюють саму суть тексту, а тільки можуть ускладнювати прочитання.

Допущення формальної помилки не повинно бути прийнято до уваги. Воно не веде до відхилення тендерних пропозицій учасників і не вважається чимось серйозним, що може стати перешкодою до участі в тендерних закупівлях. Важливо знати весь список формальних помилок, щоб у разі необхідності відстояти свої права відповідно до законодавства.

Список формальних помилок

 1. Документ або інформація, яка була представлена учасником закупівлі в тендері, може містити такі помилки:
 • неправильне використання великої літери;
 • використання розділових знаків в невідповідних місцях;
 • впровадження слова або обороту, запозиченого з інших мов;
 • неправильне відмінювання слів у реченні;
 • неправильне використання правил перенесення складів слова в інший рядок;
 • написання деяких слів разом, окремо, через дефіс, що суперечить правилам мови;
 • при вказівці унікального номера оголошення про те, що буде проводитися конкурентна процедура закупівлі, присвоєного електронною системою закупівель, а також іншого унікального номера повідомлення про бажання укласти договір про закупівлю — може бути допущена помилка в цифрових значеннях;
 • проблеми з нумерацією сторінок — може бути однаковий номер у декількох аркушів, пропущені номери сторінок, невідповідність вказівки сторінок і переліку в документі.
 1. Помилка, яку випадково допустив учасник процедури закупівлі, коли оформляв текст документа. Це стосується запису інформації за поля форми, випадкова заміна букв, вставка недоречних цифр, перестановка букв в слові місцями, при цьому сенс слова повинен зберегтися. Також мова йде про помилкове повторення одного і того ж слова поруч, відсутності пробілу між двома словами. Це і комп'ютерна коректура, зроблена автоматично з допущенням деяких технічних помилок. Всі ці недоліки не повинні впливати на вартість тендерної пропозиції, створеної учасником процесу закупівлі. Помилки не спотворюють смисловий зміст, не змінюють характеристики товару. Тільки в цьому випадку їх можна вважати технічними і незначними.
 2. Неправильне найменування одного або декількох документів, які оформляються учасником процедури закупівлі в тендерній пропозиції. При цьому зміст, зміст документів повинні повністю відповідати існуючим вимогам і нормативам.
 3. Деякі сторінки або ж копії документів не підписані. На них не стоїть печатка, яка повинна там бути.

Перелік формальних помилок системи Prozorro

 1. У складі тендерної пропозиції не виявлено документа, про який говорить учасник процедури закупівлі в тендерній пропозиції. Але при цьому немає ніякого зобов'язання надавати даний документ серед іншої тендерної документації, і його відсутність не впливає абсолютно ні на що.
 2. Поданий документ не містить особистого власноручного підпису уповноваженої особи учасника. Але при цьому документ повинен містити кваліфікований електронний підпис. Тоді він буде вважатися гідним розгляду незалежно від допущених помилок.
 3. Поданий документ учасником процедури закупівлі у зв'язку з тендерною пропозицією написаний не за чіткою формою, а в довільному порядку. При цьому в ньому відсутній порядковий номер.
 4. Поданий документ не є оригіналом. Це відсканована або видрукувана копія оригіналу документа, створеного в електронному форматі.
 5. Поданий документ був підписаний уповноваженою особою учасника, який розмістив замовлення. При цьому він має підпис іншої людини, яка не є уповноваженою особою. Наприклад, документ підписав або, іншими словами, завізував перекладач. Це не є критичною помилкою.
 6. Подача документа, в якому була написана застаріла інформація. Вона повинна стосуватися не самого сенсу тексту, а деяких його елементів. Йдеться про зміну назві міста або окремої вулиці. Змінитися могло найменування фірми, будь-якої юридичної особи. Важливий момент: зміни повинні були відбутися після того, як документ був поданий. Тільки тоді вони не вважаються серйозною помилкою, і документ допускається до розгляду без будь-яких претензій.
 7. У поданому документі були неправильно написані цифри. Якщо їх підсумувати, то результат буде некоректним. Але важливо, щоб при цьому сума, прописана в договорі від руки, була правильною і відповідала дійсності.
 8. Документ, складений учасником процесу тендерної закупівлі, був створений у вільному форматі або ж у тому форматі, який вимагає замовник у тендерній документації. Але при цьому подібний формат повинен бути простим і доступним, щоб документ можна було допустити до перегляду.
Отримайте
безкоштовну консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери