Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 223-06-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Освіта в Іспанії: особливості, вартість, поради

Багато українських випускників задумуються про перспективу вступу в іноземні ВНЗ. Але деякі з них не знають, яку країну обрати. Українців також насторожує кількість документів, які потрібно зібрати та перекласти. У цій статті йде мова про специфіку вищої освіти в Іспанії та тонкощі, які слід враховувати, збираючи документи для вступу.

Вагомі причини стати іспанським студентом

Іспанія – європейська держава з чудовими кліматичними умовами, блакитними морями та виходом до океану. Це країна з багатою культурною спадщиною та прекрасною архітектурою. Крім цього, Іспанія є освітнім центром Європи. З кожним роком все більша кількість молодих людей з різних країн приїжджають в Іспанію, щоб здобути там вищу освіту. Навчання в цій країні має ряд переваг:

  • іспанські дипломи не вимагають підтвердження, так як виконані за європейським зразком;
  • дві «хвилі» вступних іспитів – у червні та вересні. Якщо абітурієнт не склав літні іспити, він може спробувати свої сили восени;
  • в Іспанії існують ВНЗ, засновані в ХІІІ-XV століттях (університет Саламанки готує кваліфікованих фахівців з 1218 року, університет Барселони був відкритий в 1450 , а Комплутенсе – в 1499 році);
  • порівняно невисока вартість навчання (1 – 5 тисяч євро в рік у державних вузах і 6 000 – 15 000 євро в приватних);
  • навчання проводиться двома мовами: іспанською та англійською;
  • можливість поєднувати роботу з навчанням. Законодавством дозволений неповний робочий день (20 годин на тиждень).

Специфіка системи освіти та побут студентів

Вступити в іспанський ВНЗ може абітурієнт, який досяг вісімнадцяти років. Один рік навчання дорівнює двом семестрам, перший семестр триває з вересня по грудень, а другий - з січня по березень.

Вища освіта складається з трьох частин: бакалаврату, магістратури та докторантури. В основі лежить кредитно-модельна система. Щоб перейти на наступний курс необхідно набрати, як мінімум, 60 кредитів. У підсумку, майбутні бакалаври навчаються 3-4 роки і набирають 240 кредитів або більше. Щоб стати магістром, слід навчатися ще рік-два та отримати хоча б 120 кредитів. Для того, щоб стати доктором наук, необхідно працювати ще 3-5 років.  

Найчастіше навчання проводиться іспанською мовою, але зустрічаються викладачі, які говорять зі студентами англійською.

Зазвичай в державних ВНЗ зосереджують увагу на теоретичних знаннях, тоді як приватні навчальні заклади пропонують студентам практичні завдання. В порівнянні з письмовими, усні іспити більше поширені. Курсові проекти та випускна робота – те, на що зосереджують увагу викладачі. Іноземні студенти не можуть навчатися на заочному відділенні.

Навчаючись в Іспанії, ви перебуваєте там на підставі студентської візи. Проживають іноземці в університетських гуртожитках або орендованих квартирах. Також є варіант проживання у гостьовій родині, тобто проживати у кімнаті, яку здають іспанці в своїй квартирі.

Підготовка документації

На сайті обраного навчального закладу потрібно уточнити, які документи запитуються. Зазвичай це атестат про закінчену середню освіту та табель за три роки навчання. Якщо мова йде про вступ на магістратуру, то необхідно подати диплом і додаток до нього, в якому виставлені бали. Іноді запитують сертифікат, який підтверджує знання англійської або іспанської мов. Також до університету відправляють анкету (мотиваційний лист, есе) абітурієнта.

Всі документи, видані українською мовою, слід перекласти та легалізувати для Іспанії, в цьому вам допоможе наша компанія. Менеджери оперативно та якісно підготують документи для Іспанії, які будуть Вам потрібні при вступі до ВНЗ. Компанія Jur Klee гарантує конфіденційність та компетентні послуги.

Отримайте безкоштовну консультацію про апостиль для Іспанії!
Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber, або дотримуйтесь наведеної нижче інструкції:

Крок 1

Збережіть наш номер в адресну книгу телефону:

+380930217892
Бюро легалізації Jur Klee

Крок 2

Відкрийте Viber, знайдіть створений контакт і напишіть нам.

WhatsApp

Натисніть тут, щоб почати чат WhatsApp, або дотримуйтесь наведеної нижче інструкції:

Крок 1

Збережіть наш номер в адресну книгу телефону:

+380930217892
Бюро легалізації Jur Klee

Крок 2

Відкрийте WhatsApp, знайдіть створений контакт і напишіть нам.

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram, або дотримуйтесь наведеної нижче інструкції:

Крок 1

Збережіть наш номер в адресну книгу телефону:

+380930217892
Бюро легалізації Jur Klee

Крок 2

Відкрийте Telegram, знайдіть створений контакт і напишіть нам.

WeChat

Крок 1

Збережіть наш номер в адресну книгу телефону:

+380930217892
Бюро легалізації Jur Klee

Крок 2

Відкрийте WeChat, знайдіть створений контакт і напишіть нам.

Зв'язок через мессенджери