Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Про аномально низьку ціну та особливості її вирахування

Коли мова заходить про аномально низьку ціну, то зазвичай мають на увазі найвигідніші з пропозицій стосовно вартості, котрі з’явились в результаті аукціону. Про таку ціну можна сказати наступне:

  • Зменшеня на 40% або більше від від середньоарифметичного значення ціни або тендерних пропозицій, наданих іншими гравцями аукціону на 1 етапі;
  • Зниження на 30% чи більше від наступної ціни або вартості пропозиції, визначеної результатами електронного аукціону.

Хто здійснює розрахунки

Визначення аномально низької ціни відбувається в процедурах закупівлі, де є конкуренція. Стосовно потрібних розрахунків все буде зроблено системою, а не замовником. Від системи ще слід очікувати повідомлення стосовно пропозиції постачальника, котра вирізняється аномально низькою ціною.

Дії при аномально низькій ціні

Надання аномально низької ціни вимагає від учасника обґрунтувати це в тендерній пропозиції в ході 1 робочого дня з моменту визначення її найбільшої економічної вигоди. А днем визначення найбільшої економічної вигоди тендерної пропозиції слід вважати дату проведення аукціону. Саме з цього моменту відраховується робочий день, в ході котрого постачальником має бути надано обґрунтування.

Особливості обґрунтування аномально низької ціни

Відомсті з цього приводу не Через відсутність переліку потрібних документів у Законі «Про публічні закупівлі», учасник торгів має самостійно визначити, що саме слід використовувати в якості обґрунтування аномально низької ціни:

  • Документ, що підтверджує отримання державної допомоги у відповідності до законодавства;
  • Підтвердження щодо сприятливих умов, котрі дозволяють учаснику здійснювати поставки товарів, надання послуг або виконувати роботи, де має місце цінова знижка;
  • Свідчення на користь застосування технологічного процесу виробництва певних товарів, надання послуг чи використання технологій будівництва, що призводять до економії.

Про аномально низьку ціну та особливості її вирахування

Причини відхилення аномально низької ціни замовником

Існують обставини, коли єдиним правильним вчинком з боку замовника буде відхилення пропозиції стосовно аномально низької ціни. Таке рекомендується зробити в наступних випадках:

  • Відсутність переконливого обґрунтування вказаній ціні або вартості;
  • Зволікання з наданням обґрунтування з боку учасника, котрий не подав потрібних доказів протягом 1 робочого дня з моменту визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції.

Може статись, що замовник, котрий цікавиться певною тендерною пропозицією, виявить невідповідність. При таких обставинах, його обов’язком вважається створення та розміщення на майданчику повідомлення з вимогою стосовно усунення цих невідповідностей.

Відомості про таке поняття, як аномально низька ціна, входять в наше сьогодення разом із Законом «Про публічні закупівлі». Тут же міститься формула, завдяки котрій здійснюється відповідне вирахування системою.

Отримайте
безкоштовну консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери