Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Що вибрати - нострифікація чи легалізація дипломаЯкщо Ви відноситесь до типу амбіційних людей, які планують жити і працювати за кордоном, то Вами, напевно, вже вивчена маса матеріалів на тему легалізації та нострифікації освітніх документів. Зараз безліч корисної інформації можна знайти на безкоштовних веб-сторінках типу форумів або експертних блогів юридичних компаній та бюро перекладів. Але досить легко заплутатись у величезній кількості інформації. Тому ми і вирішили раз і назавжди закрити питання «Що потрібно: нострифікація чи легалізація?».

Спочатку хотілося б сказати кілька слів тим, хто тільки вчора надумав збирати документи для закордону. Якщо ми говоримо про нострифікацію документів - то це, за замовчуванням, маються на увазі саме освітні документи. Відповідно, виключно в цій статті, кажучи про легалізацію, ми також будемо мати на увазі документи про освіту.

Чим відрізняється легалізація від нострифікації

Почнемо з того, що хоч ці поняття і близькі за змістом, вони призначені для різних цілей.

Під нострифікацією диплому мається на увазі детальне порівняння навчальної програми ВНЗ, який Ви закінчили, і ВНЗ, в який Ви звертаєтеся з проханням нострифікувати диплом (або норм Міністерства освіти, якщо Ви звертаєтеся до Міністерства). Успішно пройдена процедура нострифікації буде говорити роботодавцю про те, що Ви вивчили достатню кількість предметів (з достатньою кількістю академічних годин), для того, щоб працювати на певній посаді.

Легалізація диплому - це процедура надання юридичної сили диплому закордоном. За результатами успішної легалізації він набуває чинності у тій країні, для якої його легалізували.

З повним описом процедур Ви можете ознайомитися на сторінках:

Важливо зазначити, що процедура нострифікації включає в себе Легалізацію документа, тому запитання «що потрібно: нострифікація чи легалізація» не зовсім коректне. Однак з кінцевою процедурою Вам все ж потрібно буде визначитися.

Яка процедура потрібна саме у Вашому випадку?

Мабуть, найважливішим питанням в цій темі залишається одне «що мені потрібно для працевлаштування/освіти в країні Х - нострифікація чи легалізація?».

Інформація стосовно легалізації і нострифікації документів в Україні

Якщо говорити про нострифікацію диплому в Україні - ця процедура необхідна у випадку, якщо Ви плануєте працювати на території України в державній установі з дипломом, отриманим за кордоном. Або ж продовжити навчання в державному вищому навчальному закладі. Слово «продовжувати» являється ключовим, адже саме для продовження навчання в будь-якому навчальному закладі, спочатку потрібно порівняти кількість годин і вивчених предметів. Це робиться для, того, щоб порівняти навчальні програми країни Х з навчальною програмою України за нормами Міністерства Освіти України.

Зразок нострифікації диплому/атестату в Україні

Нострифікація диплому (Київ). Позитивна відповідь Міністерства Освіти

Легалізація диплому в Україні (посольством Кувейту)

Зразок легалізації диплому Посольством Кувейту (цей документ з печатками підшивається до копії диплому)

Апостиль диплому - зразок Україна

Зразок диплома з апостилем (Україна)

Для приватних компаній цілком достатньо легалізованого диплому в країні видачі документа. Так, наприклад, якщо диплом був виданий в США - його потрібно буде засвідчити штампом Апостиль для використання в Україні. Якщо диплом видала країна, що не підписала Гаазьку конвенцію, то легалізація проходить через посольство України в цій країні.

Є поодинокі випадки, коли приватна організація все ж вимагає, щоб диплом був нострифікований. Але це швидше виняток з правил.

Консультація з питань легалізації та нострифікації в Україні (безкоштовно):

+38 (044) 235 23 18

+38 (066) 341 39 39

+38 (096) 020 44 66

+38 (093) 170 06 43

Замовити безкоштовний дзвінок!

Замовити дзвінок

Легалізація і нострифікація для закордону

Безумовно, сказати «Вам потрібна легалізація» або «необхідна нострифікація диплому» - дуже важко. У кожної країни своя освітня система, свої норми щодо прийому на роботу іноземців. Тому, перш ніж збирати документи, Вам потрібно за місцем вимоги уточнити повний список документів, який необхідний для тієї чи іншої мети. Тільки у вимогах до оформлення диплому Ви побачите яка процедура Вам потрібна.

Якщо Ви ще не визначилися з місцем роботи/навчання - зв'яжіться з декількома установами та уточніть, які документи потрібні саме їм. Тільки після такого роду аналізу можна визначитися з формою легалізації документів.

Нострифікація Диплому в Чехії

Відповідь ВНЗ Чехії про нострифікацію диплому

Документ про нострифікацію в Чехії

Позитивна відповідь Міністерства Освіти Чехії про визнання документа про освіту

І в завершенні про приємне

Якщо Вас лякають такі слова як «нострифікація», «апостиль», «легалізація документів» - Вам точно нічого робити на форумах та інших безкоштовних ресурсах. Основна ідея таких сайтів - це «збери сам», як в Lego: сядь, приділи питанню силу-силенну часу, сил, і подивися, що з цього вийшло на практиці (при подачі документів за місцем вимоги). Єдина відмінність нострифікації від всіми улюбленої іграшки, так це те, що документи і юридичні моменти можуть перекреслити всі плани на цілий рік, а то й на все життя.

Тому, перш ніж з головою зануритися в тонкощі оформлення того чи іншого документа, радимо отримати консультацію у наших менеджерів. Це абсолютно безкоштовно: зателефонуйте, зверніться в онлайн-чат або напишіть на e-mail.

Звертайтеся, ми завжди чекаємо Вашого дзвінка!

Вам також може бути цікаво:
Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери