Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Чи можна апостилювати документи старого зразка?

Апостиль це офіційне підтвердження документа. Без апостиля неможливо домогтися визнання юридичної сили диплома, свідоцтва чи іншого документа в країнах, що підписали Гаазьку конвенцію 1961 року.

Апостиль ставиться безпосередньо на сам документ або його нотаріальну копію в країні видачі. Для громадян нашої держави апостилювати документи можна тільки в Україні, але дуже часто виходить, що документи були видані ще до 1991 року, тобто в СРСР.

Тому у громадян України, які збираються представити такі документи за кордоном, виникає питання - якщо документ виданий в СРСР, де його потрібно апостилювати і хто може це зробити? Одного єдиного відомства, що виконує цю послугу, немає. Залежно від виду документа, це можна зробити в наступних міністерствах

 • юстиції;
 • закордонних справ;
 • освіти і науки.

Якщо в Україні укладено договір про правову допомогу, апостиль не проставляється, проте до офіційно документації, отриманої в СРСР, це не відноситься.

Апостиль на свідоцтво про народження старого зразка

Підтвердження свідоцтв про народження необхідно для тих, хто працевлаштовується або збирається отримати освіту за кордоном. Свідоцтво виконує функцію посвідчення особи. Апостиль потрібний для свідоцтва про народження як нового, так і старого зразка.

Перш за все, буде потрібно переклад на мову конкретної країни. В Швейцарії, Бельгії і Франції вимагають проставити апостиль і на перекладі. Існують й інші обмеження. Так в Італії приймають тільки переклади, виконані акредитованими перекладачами, і підтверджені в консульстві.

Чи можна поставити апостиль на свідоцтво про народження старого зразка? Є можливість поставити апостиль на старе свідоцтво про народження, якщо підготувати його нотаріальну копію. Але в багатьох країнах апостиль у такому вигляді не приймуть. Для того щоб не стикатися з подібною проблемою, краще отримати документ повторно, і вже тоді провести апостилювання.

Чи можна апостилювати документи старого зразка?

Апостиль диплома старого зразка

Апостиль диплома також буде потрібно для охочих отримати роботу або продовжити освіту за кордоном. Він підтверджує факт отримання освіти. Вимагатися апостиль і для дипломів старого зразка, отриманих в СРСР.

Залежно від вимог, висунутих країною, в яку направляється громадянин, може знадобитися один з трьох варіантів:

 • апостиль на документі і нотаріальний переклад;
 • подвійний апостиль, на документі і його перекладі;
 • апостиль на документ, доповнений присяжним або акредитованим перекладом, завіреним консульською печаткою.

Фахівці компанії Jurklee беруть на себе виконання цієї послуги в повному обсязі, незалежно від того, який з варіантів потрібно в конкретному випадку.

Апостиль на свідоцтво про шлюб старого зразка

Проставити апостиль на свідоцтво про шлюб необхідно. Якщо людина планує в іншій країні:

 • оформити посвідку на проживання;
 • розірвати шлюб;
 • возз'єднатися з сім'єю;
 • оформити візу;
 • отримати громадянство;
 • зареєструвати народження дитини.

На свідоцтва старого зразка проставити апостиль неможливо. Такий документ, оформлений в УРСР до 1991 року можна апостилювати у вигляді завіреної нотаріально копії. Але, як і у випадку з дипломами, такий варіант в більшості країн не приймається, так як апостиль завіряє не документ, а тільки підпис нотаріуса. Щоб проставити апостиль на оригіналі, потрібно оформити повторне свідоцтво.

Фахівці нашої компанії виконують всі перераховані вище та інші роботи з проставлення апостиля на документах як нових, так і старих зразків.

Отримайте
безкоштовну консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери