Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Хто подає інформацію про кінцевих бенефіціарних власників у публічних закупівлях?

Будь-яка галузь життя постійно змінюється й вдосконалюється згідно вимогам часу. Якісні перетворення стосуються й замовників публічних закупівель та всіх зобов’язаних надавати відомості про кінцевих бенефіціарних власників. Як саме відбуватимуться зміни в публічних закупівлях для замовників та учасників, мовить Закон «Про запобігання та протидіі легалізації протизаконних доходів, фінансуванню тероризму, розповсюдження зброї масового знищення».

Та цей канон слугуватиме доповненням вже існуючому положенню й закону «Про державну реєстрацію юр. осіб, фіз. осіб-підприємців та громадських формувань». Тут головним призначенням вважається запровадження змін стосовно заходів по розкриттю та здійсненню перевірок інформації про кінцевих бенефіціарних власників. А що саме змінилося в публічних закупівлях для замовників та учасників, перераховано нижче:

  • Перелік суб’єктів господарювання, стосовно котрих інформація про кінцевого бенефіціарного власника до ЄДР не вноситиметься;
  • Виключення з вимог про державну реєстрацію нормативів щодо відсутності потреби подання відомостей про такого власника, коли засновником компанії буде фіз. особа, котрій належить обов’язок кінцевого бенефіціарного власника;
  • Зміни стосовно регламенту подання документів, на підставі котрих встановлюється інформація про кінцевого бенефіціарного власника та ін.

Хто має надавати відомості про кінцевих бенефіціарних власників

Право щодо подання відповідної інформації надається будь-яким юр. особам. Такою інформацією для ЄДР визнаються дані про кінцевого бенефіціарного власника юр. особи та кінцевого бенефіціарного власника засновника цього підприємства. Та це в разі, коли тим самим засновником буде юр. особа. Але юр. особи, реєстрація котрих відбулась до вступу нового закону в дію, мусять подавати відомості про кінцевого бенефіцарного власника у визначеному саме ним обсязі. Стосується таке подання й структури власності протягом 3-х місяців з моменту вступу в дію нормативно-правового акту, використаному задля затвердження форми та змісту структури власності.

Важливо звернути увагу, що форма та зміст структури власності не були наразі затверджені Мін. фінансів. Все це слід розуміти таким чином, що ніхто не вимагатиме документів з приводу встановлення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника до затвердження відповідного нормативно-правового акту.

Зміни щодо замовників публічних закупівель

Коли говорять про відмову в участі у процедурі закупівлі, то спираються на Закон про публічні закупівлі.Підставою тути є відсутность в ЄДР інформації, передбаченої п. 9 ч. 2 ст. 9 Закону про держ. реєстрацію. Але така вимога не має відношення до учасників-нерезидентів. З цієї причини, щодо перевірки підстав для відхилення в розгляді тендерних пропозицій мають піклуватись самі замовники. Саме їхнім обов’язком вважається контроль за наявністю відомостей щодо кінцевого бенефіціарного власника учасника.

Хто подає інформацію про кінцевих бенефіціарних власників у публічних закупівлях?

Які ще вимоги з’явились щодо розкриття бенефіціарних власників

У відповідності до закону визначаються зобов’язання кожної юр. особи:

  • Оновлення відомостей стосовно кінцевих бенефіціарних власників й структури власності та надання документальних підтверджень щодо змін у відповідності до терміну, визначеного законом.
  • Кожного року засвідчувати оновлення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників або їхньої відсутності разом зі структурою власності, витягом з торговельного реєстру іноземного походження чи будь-якого ще реєстру юр. осіб з приводу компаній-нерезидентів, котрі входять в перелік учасників юр. особи. Посвідчення особи, яка є нерезидентом-кінцевим бенефіціарним власником юр. особи, у цьому випадку відбувається завдяки нотаріально засвідченій копії документа.

Слід зауважити, що новим законом значно розширюється перелік інформації, яка заради ідентифікації та верифікації кінцевих бенефіціарних власників трастів може знадобитись суб’єктам фінансового моніторингу. Сюди ж входять й відомості щодо засновників, довірчих власників, захисників, вигодоодержувачів або інших фіз. осіб, котрим належить вирішальна роль у діяльності трасту.

Відповідальність за неподання інформації про кінцевого бенефіціарного власника

Якщо інформація (чи документи щодо її підтвердження) про кінцевого бенефіціарного власника юр. особи чи його відсутності не своєчасно подається до ЄДР або зовсім на надається, то це вважається адміністративним порушенням та призводить до штрафу в межах 17 - 51 тис. грн.. Таке покарання накладається на керівника юр. особи або особу, що має право діяти від імені компанії.

Отримайте
безкоштовну консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери