Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Як звітують підприємства та бюджетні установи?

У системі" Прозорро" дійсно прозору діяльність ведуть безліч організацій, установ і державних українських підприємств. Кожне з них зобов'язане надавати інформацію, що стосується витрат бюджетних публічних коштів, іншу інформацію, обумовлену законодавством України. Питання, що відносяться до здачі звітності, не менш актуальні, ніж ті, які пов'язані з проведенням закупівель в "Прозорро".

У статті розглядаються і систематизуються головні моменти оприлюднення інформації витрачання публічних коштів, подання фінансової звітності, діяльності держпідприємств.

Де розміщується інформація про витрачання публічних коштів

Дані про використання коштів підприємства, установи та організації зобов'язані розмістити на веб-порталі, призначеному безпосередньо для цих цілей. Це окремо обумовлено в Законі № 183-VIII від 11 лютого 2015 року (Закон 183).

Хто в обов'язковому порядку повинен подавати звітність

На порталі Е-дата зобов'язані подавати дані про використання та витрачання грошових коштів наступні організації:

  • підприємство;
  • одержувачі та розпорядники коштів місцевих бюджетів та держбюджету України;
  • органи Пенсійного фонду України;
  • органи, що відносяться до загальнообов'язкового соціального державного страхування.

У який термін має бути оприлюднена інформація

Термін подачі даних залежить від виду використаних засобів:

  • кошти, отримані з місцевих бюджетів та державного бюджету України - раз на квартал, але не пізніше тридцяти п'яти календарних днів з моменту закінчення кварталу, за який подається звітність. Так звітність за IV квартал 2021 року має бути надана не пізніше ніж 4 лютого 2022 року;
  • коштів, отриманих підприємствами за рахунок ведення господарської діяльності - раз на рік, не пізніше закінчення наступного за звітним року. Так підприємства зобов'язані надати дані про витрачання коштів у 2021 році до 31 грудня наступного. 2022 року;
  • кошти Пенсійного фонду та фондів державного соціального страхування - щоквартально, але не пізніше, ніж тридцять п'ять днів з дня закінчення кварталу. Звіт за IV квартал 2021 року має бути наданий на пізніше 4-го лютого 2022 року.

Як звітують підприємства та бюджетні установи?

Передача фінансової та бюджетної звітності

Інформація подається в системі  АС "E-звітність". Процедура та особливості подання визначаються Порядком*, розробленим відповідно до Бюджетного кодексу України (стаття 58). У порядку обумовлено включення бюджетної та фінансової звітності до звітів про виконання державного бюджету.

Форма звітності повинна бути складена і подана клієнтами Держказначейства України, юридичними особами, відповідно до правил автоматизованої служби подачі звітності АС "Е-звітність".

На офіційному сайті Державного казначейства України розміщується інформація про правила, форми та порядок роботи з системою "Е-звітність". У випадках, коли установа або підприємство або організація не мають можливості скористатися цією автоматичною системою. вони можуть подавати дані в Держскарбницю в паперовому варіанті.

Інформація про діяльність

Таку інформацію зобов'язані подавати господарські товариства та унітарні підприємства, статутний капітал яких складається не менше ніж на 50% з належних державі акцій. До цієї ж групи належать і підприємства, акції яких на 50 і більше відсотків належать господарським товариствам на 100% належать державі.

Порядок, відповідно до якого складається бюджетна звітність одержувачами та розпорядниками коштів бюджетів,

Фондами пенсійного та обов'язкового соціального страхування затверджено наказом №44 Мінфіну України від 24 січня 2012 року.

Порядок затверджений Постановою Уряду України від 09 Листопада 2016 року.

Хто повинен в обов'язковому порядку оприлюднити інформацію

Господарські товариства та підприємства (крім законодавчо визначених випадків) оприлюднять інформацію про господарську діяльність шляхом розміщення даних на власному сайті. Така інформація публікується разом і іншими даними, які закон визначає як такі, що підлягають розкриттю. У випадках, коли власного сайту у підприємства Немає, інформація повинна бути розміщена на веб-сайті, що належить органу управління господарюючим суб'єктом.

Строки оприлюднення інформації та її зміст визначається додатком до вищезазначеного Порядку. Якщо однією зі сторін, що укладають договір, стає підприємство, яке Закон №183 відносить до тих, які зобов'язані оприлюднити інформацію про діяльність, дані про угоду також повинні бути оприлюднені протягом 10 календарних днів з дня її підписання.

Отримайте
безкоштовну консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери