Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Німеччина спростила правила працевлаштування і отримання посвідки на постійне проживання

Нестача кваліфікованих співробітників побудила владу Німеччини прийняти новий закон стосовно трудових мігрантів з країн, що не є членами Європейського Союзу. Основним нововведенням стало те, що з 1 березня знайти роботу в Німеччині зможуть не тільки випускники ВНЗ, а й люди робочих спеціальностей.

Раніше пошук роботи для людей без вищої освіти нечасто закінчувалися успіхом. До того ж, пріоритетними працівниками при прийомі на роботу завжди були громадяни ЄС або німці. Завдяки новому закону, працевлаштування громадян з країн, що не є членами ЄС, значно спростилось.

Хто має законне право працювати в Німеччині

Основні умови, яких потрібно дотримуватись для законної роботи в Німеччині:

 1. Наявність кваліфікації. Це може бути диплом про вищу освіту або ж про професійне навчання, що тривало не менше двох років. Профільне відомство Німеччини підтверджує кваліфікацію. Не для всіх професій раніше вимагалось підтвердження диплома. Інженери і програмісти, наприклад, підтверджували його добровільно. Тепер цього правила потрібно дотримуватися всім однаково. ІТ-працівники можуть працювати без підтвердження диплому, якщо мають стаж не менше трьох років за спеціальністю і рівень німецької мови не менше В1. Додатковою умовою є наявність трудового договору з окладом не менше 4020 євро в місяць.
 2. Контракт з німецьким працедавцем. Це може бути трудовий договір або конкретна пропозиція роботи, що відповідає професійним навикам та знанням. Можливо також отримати місце роботи по схожому до диплому професії. Спеціалісти, що мають диплом ВНЗ, допускаються до виконання функції, які вимагають лише середньої професійної кваліфікації.
 3. З моменту приїзду в Німеччину, людина зобов’язана знайти роботу. Він має володіти німецькою мовою і фінансово забезпечувати свої потреби, поки не працевлаштується.
 4. Спеціалістам, що виконалось 45 років, для отримання робочої візи потрібно буде знайти місце роботи з доходом не менше ніж 3700 євро щомісячно або пред’являти суму пенсійних збережень. Ця міра потрібна для того, аби люди в похилому віці жили не на грошову допомогу, а на заробітну пенсію.

Що потрібно для посвідки на постійне проживання

Перша трудова віза буде видана співробітнику на досить довгий період – 4 роки. По закінченню цього часу він отримає посвідку на постійне проживання, при умові дійсного працевлаштування та виплат до пенсійної каси протягом минулих чотирьох років.

Новий закон дає можливість деяким людям отримати в Німеччині професійне навчання. Для цього спеціаліст повинен бути не старше 25 років і мати рівень німецької мови В2.

Також до умов отримання освіти входить і наявність фінансів на проживання в країні, поки іде навчання.

Необхідні спеціалісти в Німеччині

Сьогоднішня економічна ситуація склалась таким чином, що країні нагально потрібні наступні спеціалісти:

 • інженер-електрик;
 • кухар;
 • спеціаліст по встановленню металоконструкцій;
 • розробник програмного забезпечення;
 • електромеханік;
 • молодший медпрацівник;
 • фахівець з інформатики.

Через нестачу професіоналів, німецька економіка знаходиться в зоні ризику. Саме тому влада країни зацікавлена в потоці робочих людей з-за кордону.

Впровадження закону

Німеччина планує сприяти трудовій міграцій декількома способами. По-перше, створюватимуться спеціальні мовні програми, завдяки яким німецьку мову буде простіше вивчати. По-друге, для залучення трудових мігрантів проводитимуться рекламні кампанії. В країнах потенційних пошуковців роботи буде вестись просвітницька робота.

В місті Бонн нещодавно відкрився центр консультації спеціалістів з питань працевлаштування іноземців. Відповіді там можна отримати не тільки по телефону, але й за електронною скринькою.

Кожний, хто цікавиться працевлаштуванням в Німеччину, може дізнатися про те, які документи потрібні і що потрібно для підтвердження освіти в Німеччині. Влада Німеччини припускає, що прийнятий закон допоможе привернути в країну декілька тисяч нових спеціалістів.

Отримайте допомогу в підготовці українських документів!
Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери