Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Етикет учасника тендеру в системі ProZorro: прості кроки до перемоги

Мінекономіки розробило спеціальні правила етикету всім учасникам публічних закупівель. Ці правила поведінки мають рекомендаційний характер. Вони описують усі головні аспекти, яких варто дотримуватись учасникам протягом усього процесу закупівлі. Правила розроблені з метою підвищення результативності бізнесу та окремих навичок учасників ринку, а також для налагодження загального порядку у цій галузі. Міністерство наголошує на тому, що некоректна поведінка під час процесу не тільки сильно знижує шанси на перемогу в тендері, а й може призвести до фатальних наслідків, серед яких і відповідальність перед законом.

На сьогоднішній день державні тендери відбуваються у спеціально розробленій електронній системі – «ProZorro». Завдяки існуванню аукціону кожен гідний учасник може стати переможцем та заручитися гарним замовленням. Система ProZorro – це спеціальна платформа, на якій всі тендери проходять онлайн. Незважаючи на таку специфіку, учасників онлайн-тендеру також не проходять стороною правила етикету.

Етична поведінка учасників громадських закупівель – це цілий комплекс вчинків та дій, які суворо відповідають нормам моралі та всім принципам процедури закупівлі. Використання правил корисне у всіх сферах бізнесу. З їхньою допомогою можна швидко викликати довіру у клієнта, показати свою сумлінність, порядність та надійність. Дотримання правил сприяє чесним торгам без будь-яких «підводних каменів».

Про конфліктність та фактори її зниження

Конфліктна ситуація представляє собою цілу сукупність конфліктних взаємовідносин, що виникають між учасниками виборчого процесу, які відображають їхні інтереси, сили, ресурси. Щоб уникнути будь-яких негараздів, кожен учасник повинен пам’ятати про головні чинники зниження конфліктності.До таких відносять:

 • Законність (дотримання законів було і буде одним із найважливіших аспектів ведення бізнесу. Участь у державних тендерах не є винятком, процес регламентується законом «Про публічні закупівлі»);
 • Відповідальність (кожен учасник повинен: відповідально ставитися до всіх дрібних аспектів, бути готовим визнати помилку та понести за неї покарання);
 • Дотримання сумлінної конкуренції (дотримання всіх правил та принципів чесної боротьби лише сприяє перемозі у публічному тендері);
 • Взаємоповага (учасники повинні не просто уникати будь-яких проявів агресії, загроз, приниження, а навпаки виявляти повагу та розуміння щодо конкурентів).

Ефективна участь у тендерах: головні рекомендації

Існує цілий перелік рекомендацій, спеціально розроблених для ефективної участі в тендерах, а саме:

 1. До початку участі у торгах:
 • Представникам, які вперше беруть участь у торгах, рекомендується підвищити свої знання та уважно вивчити закони, що стосуються публічних закупівель (за допомогою безкоштовних відеоуроків, додаткової літератури, онлайн-курсів).
 • Стежити за річними планами замовників (включаючи їх закупівлю).
 • Виявляти інтерес до замовника ще до закупівель (бути ініціатором проведення консультацій).

Етикет учасника тендеру в системі ProZorro: прості кроки до перемоги

 1. У процесі підготовки унікальної тендерної пропозиції:
 • Пам’ятати про існування права на внесення коректив до тендерної документації та користуватися ним.
 • Перед складанням унікальної тендерної пропозиції кілька разів ознайомитись з усіма вимогами до такого виду документації. Складаючи пропозицію робити все чітко відповідно до вимог, щоб уникнути дискваліфікації.
 • У пропозиції вказувати лише достовірну інформацію.
 • Уникати будь-яких розмов з конкурентами про тендерну пропозицію.
 • Вказуючи ціну пам’ятати про всі ризики та форс-мажори.

Етична поведінка у процесі підписання договору та його виконання

У процесі підписання та виконання договору про закупівлі важливо також не забувати про всі правила етичної поведінки. До таких відносять:

 1. Під час укладання договору про публічну закупівлю важливо пам’ятати про те, що законодавство забороняє укладати договори та окремі його пункти, які не відповідають первісному змісту тендерної пропозиції переможця.
 2. Не можна допускати внесення коректив до договору (особливо щодо пункту про підвищення ціни на підставах, які не передбачені за договором).
 3. У разі неможливості виконання договору важливо вчасно повідомити сторону про всі причини. Крім цього необхідно пам’ятати про відповідальність за недотримання умов (штрафи, відшкодування збитків).
 4. Дотримуватись всіх умов за договором (своєчасне постачання, якість продукції, належне надання всіх послуг за договором та інше).
Отримайте
безкоштовну консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери