Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Що таке нострифікація і як її зробити?

Освіта за кордоном давно перестала бути для українців чимось особливим. Зараз не так складно вступити до ВНЗ практично будь-якої іншої країни і, повернувшись додому, використовувати іноземний диплом як одну з переваг на ринку праці.

Однак не все так просто. Свідоцтво, що підтверджує закінчення навчання, дійсне без обмежень тільки в тій державі, в якій воно отримано. Цінність цього документа при переїзді в іншу країну (навіть якщо це країна постійного проживання людини) зберігається тільки якщо він пройде процедуру визнання, яка і називається нострифікацією.

Що таке нострифікація документів

Ви повернулися в Україну після закінчення навчання за кордоном або переїхали в нашу країну в розрахунку на вигідну роботу? Вам буде потрібно пройти нострифікацію. Визнання отриманої в іншій державі освіти - нострифікація, процедура, яка проводиться у всіх країнах.

Без нострифікації атестату або диплому не можна:

  • влаштуватися на посаду, що вимагає відповідної освіти;
  • продовжити навчання в Україні за відповідним профілем.

Ці правила застосовні як для українських громадян, так і для нерезидентів України.

Для кожної спеціальності є відмінності в програмах викладання. Існують і правові відмінності. Тому і проводиться нострифікація. Мета якої - визначення схожостей та відмінностей навчального процесу, відповідності їх українським вимогам. Документ про освіту, отриманий за кордоном держави, визнається в Україні тільки після його нострифікації. Якщо ж не проходити цю процедуру, диплом буде недійсним.

Нострифікація дипломів не потрібна тільки в окремих випадках, про які можна дізнатися ще на етапі вибору вищого навчального закладу. До винятків відносяться державні Угоди про визнання, що не вимагає проведення нострифікації, подібних документів конкретного ВНЗ або країни, з якою укладено відповідний договір.

Як проходить нострифікація

Замовити послугу!

Надішліть документи, які потрібно нострифікувати і наш менеджер відразу ж Вами зв'яжеться для обговорення деталей!

Відправити документи

Слід враховувати, що нострифікація націлена не на підтвердження справжності диплома або атестата, а на перевірку отриманої освіти. Нострифікацію проводять не приватні компанії, а державні органи виконавчої влади - Міністерство освіти і науки України.

У процесі нострифікації розглядається дійсність кожного конкретного документа. При цьому проводиться аналіз і порівняння навчальних програм, які були прослухані в освітньому закладі за кордоном. Якщо навчальні програми відповідають встановленим в Україні нормативам, а правила і норми освіти конкретного навчального закладу не відрізняються (або мають незначні відмінності), атестат, диплом або інший документ визнається дійсним в Україні, а його власник отримує відповідний сертифікат офіційного зразка.

Складністю перевірки і порівняння пояснюються досить тривалі терміни нострифікації. У деяких випадках може знадобитися виконання додаткових дій (проходження тестів, обов'язкових для України і т.д.), без яких нострифікація не може бути пройдена.

Що таке нострифікація і як її зробити?

Як робиться нострифікація

Для того щоб провести нострифікацію, потрібно надати не тільки диплом, атестат або сертифікат, що вимагає перекладу, а й пакет інших документів, в число яких входять:

  • заява про нострифікацію;
  • завірені нотаріусом та перекладені українською мовою оригінали диплома та всі невід'ємні від нього вкладення;
  • копію посвідки на проживання в Україні (для нерезидентів держави) або паспорта України для громадян держави.

Найчастіше нострифікацією починають займатися вже після того, як людина потрапляє на територію нашої країни, не підготувавши в країні навчання завірені нотаріусом копії. В такому випадку нострифікацію можуть провести спеціалізовані компанії, які візьмуть на себе і переклад документів, і їх легалізацію. У такому випадку буде потрібно також надати довіреність на право проведення нострифікації, видану її представникам

Як виглядає нострифікація

Володар диплома, отриманого за межами України, після проходження процедури нострифікації отримує свідоцтво про визнання в Україні іноземного документа про освіту на офіційному бланку. Даний документ видається Міністерством освіти і науки і має обумовлені законом форму і зміст.

Скільки діє нострифікація

Законодавство і нормативні акти України не обумовлюють конкретних термінів, протягом яких нострифікація залишається дійсною.

Скільки часу займає нострифікація

Клієнти компанії Jur Klee самі вибирають час, за який буде виконана нострифікація. Якщо документ не потрібно в терміновому порядку, і є бажання заощадити на оплаті послуги, ви можете отримати його і через 50, і через 60 днів. У той же час виконується і терміновий переказ, для якого достатньо 5-10 робочих днів.

Скільки коштує нострифікація

Однією з визначальних умов того, яку суму потрібно заплатити за нострифікацію - хто робить документ. Компанія Jur Klee пропонує кращі ціни в Україні. Конкретна вартість послуги безпосередньо залежить від того, скільки робиться нострифікація - ви можете ознайомитися з нашими пропозиціями в таблиці. Якщо ж потрібен терміновий переклад атестата або диплома, ви зможете обговорити суму оплати з нашими менеджерами.

ПослугаТермінВартість
Нострифікація60 робочих днів3841 грн.
50 робочих днів4211 грн.
40 робочих днів4591 грн.
5, 10, 20 робочих днів*уточніть у менеджера
Порівняльний аналіз предметів30 робочих днів1980 грн.
10 робочих днів2970 грн.

*за наявності довідки з ВНЗ і тільки для нострифікації для працевлаштування.

**ціна не являється публічною офертою.
***Терміни розгляду документів Міністерством можуть бути збільшені.

Так само менеджери дадуть відповідь на будь-які інші питання. Пов'язані з нострифікацією освітніх документів або особливості оформлення будь-якої іншої документації пов'язаної з перекладами.

Отримайте
безкоштовну консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери