Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Що таке легалізація перекладу і хто її робить?

Існує чимало ситуацій, коли людині доводиться їхати за кордон, використовувати там документи, видані в рідній країні. Оскільки правові системи держав мають свої тонкощі та нюанси, виникають чималі труднощі з доказом справжності іноземних документів. Саме тому з'явилася гостра необхідність легалізації перекладу і проставлення апостиля. Що це таке, що для цього потрібно, до кого звертатися за допомогою?

Що означає легалізувати переклад

Легалізація перекладу — це процедура підтвердження справжності документів, щоб вони набули юридичної сили не тільки в Україні, а й за її межами. Послуга офіційного засвідчення паперів непроста. Ще в 1961 році деякі держави підписали Гаазьку конвенцію і тим самим ввели в ужиток більш просту процедуру легалізації, іменовану апостилем. Але якщо вам потрібно потрапити з документами на територію країни, яка не брала участі в підписанні міжнародного акту, з метою працевлаштування, вступу до вищого навчального закладу, то без консульської легалізації не обійтися.

Легалізований документ має всі повноваження для того, щоб його використовувати за кордоном. Однак варто пам'ятати, що неможливо підтвердити справжність перекладу, поки не була підтверджена дійсність офіційного паперу. Тепер ви знаєте, що означає легалізація перекладу, і для чого вона потрібна.

Як зробити легалізацію перекладу

Як отримати легалізацію перекладу? Процедура являє собою певні послідовні дії, які можуть варіюватися, отримувати додавання. Кожен конкретний випадок варто розглядати окремо, але існують етапи, загальні для всіх:

  • на копію документа або його оригінал ставиться печатка в Мін'юсті;
  • далі відбувається засвідчення офіційного паперу уповноваженими особами у відділі Департаменту консульської служби МЗС;
  • диплом, довідка, атестат з уже зробленим перекладом відправляються в посольство або консульство потрібної вам країни.

У деяких випадках потрібно провести легалізацію не тільки першоджерела документа, але і його перекладу, тобто зробити подвійну процедуру, щоб згодом не отримати відмову при вступі на роботу або на навчання за кордоном. Для цього потрібно завірити печатки, штампи, підписи, які є на документах. Це робиться в МЗС і Мін'юсті. Після цього професіонали перекладають текст на вказану вами іноземну мову. Далі його завіряє нотаріус, після чого готовий документ знову відправляється в МЗС, Мін'юст, консульський відділ. Це відповідь на питання, що таке успішна легалізація перекладу, до якої ніхто не зможе причепитися при вашому від'їзді в іншу країну.

Що таке легалізація перекладу і хто її робить?

Хто робить легалізацію перекладу

Крім усього іншого потрібно знати, де зробити легалізацію перекладу, щоб незабаром отримати готовий завірений документ. У Києві ви знайдете консульства багатьох іноземних держав. Там же розташовані МЗС, Мін'юст, інші держоргани. Але звернення в ці служби зовсім не спрощує і не прискорює процедуру завірення, оскільки будь-який неправильний нюанс може стати приводом для відмови. І пояснювати вам ніхто і нічого не буде.

Щоб не витрачати час даремно, найкраще звернутися до професійних юристів, які детально розберуться у вашій проблемі і займуться легалізацією без вашої участі. Адже завірення паперів в кожному індивідуальному випадку має свої особливості, тому цим займатися повинні фахівці, знавці своєї справи. Найкраще звернутися в професійне бюро, щоб не шукати виконавців для виконання перекладу і легалізації в різних місцях.

Скільки коштує легалізація перекладу

Ціна легалізації переказу не має своєї фіксованої суми. У кожному окремому випадку вона визначається виходячи зі складності виконання послуги, країни, куди збирається поїхати людина, від загального набору документів. Вартість завірення одного аркуша прописана у прайсі агентства. Що стосується індивідуальних розрахунків, то ціна може змінюватися в залежності від обраних додаткових послуг. Також грають роль терміни виконання замовлення — якщо вам потрібно буде зробити легалізацію терміново, це буде коштувати дорожче стандартних умов.

Отримайте
безкоштовну консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери