Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

що таке біометричний паспорт Відділення міграційної служби завжди було переповнено кілометровими чергами, а в 2015 році вони практично подвоїлися. Причиною цьому стало впровадження в систему документа нового типу - біометричний паспорт.

Навколо цього документа відразу вибухнули гучні дискусії, адже про безвізовий режим тільки починали говорити і ні про які договори на міжнародній арені і мови не йшло. Тому інтернет наскрізь просочився запитами типу «що таке біометричний паспорт в Україні» та іншими, які зачіпають тему необхідності документа. Ми вирішили написати обширну відповідь і закрити це питання для своїх читачів та клієнтів.

Біометричний паспорт: українська новація чи необхідність?

Україна, прагнучи стати частиною Європейського Союзу, почала друкувати нові заграни. Звісно виникає запитання - що таке біометричний паспорт і яка необхідність в його отриманні зараз?

Біометричний паспорт - це документ, що виступає посвідченням особи, виготовлений у вигляді книжки і обладнаний спеціальним електронним пристроєм (чіпом) для зберігання біометричних даних.

Зовні він дуже схожий на звичайний український закордонний паспорт: обкладинка відрізняється лише логотипом біометричного паспорта, однак у документа є маса відмінностей всередині, виступаючих додатковими елементами захисту.

Перейдемо до найцікавішого - яка саме інформація зберігатися на чіпі біометричного закордонного паспорта:

 • Оцифроване фото;
 • Особисті дані (ПІБ, громадянство, дата і місце народження);
 • Оцифрований підпис;
 • Відбитки пальців;
 • Номер паспорта, інформація про дату видачі та завершення дії;
 • Інші відомості за бажанням (резус-фактор крові, сітківка очей).

Сам чіп імплантований в першу сторінку документа, а зчитують його митники спеціальним пристроєм. Він відповідає вимогам міжнародних стандартів ISO/IEC 14443A відносно запису і зчитування даних, а також вимогам ICAO (Міжнародна організація цивільної авіації).

Популярність біометричних закордонних паспортів України

Динаміка пошукового запиту «Біометричний паспорт» (рос.) в Україні за 2007-2015 рр.    

Як з'явилися біометричні паспорти

Прогрес завжди виникає у відповідь на незручності, проблеми, трагедії, і біометричні дані не є винятком. Причиною розробки подібного роду нововведення стала всім відома трагедія 11.09.2001 року в США - теракт на ВТЦ (вежі-близнюки). Відповіддю на це стала Новоорлеанська угода, учасниками якого стало 188 країн. Дана домовленість кваліфікувала біометрію особи ключовою технологією ідентифікації для майбутніх закордонних паспортів і в'їзних віз.

Люди по всьому світі спочатку не знали, що таке біометричний паспорт і сприймали це нововведення як предмет «абсолютного контролю», тому цей документ і донині має своїх супротивників.

Що таке біометричний паспорт

Історія цього документа в Україні розпочалася 2 жовтня 2012 року, після підписання Закону «Про єдиний державний демографічний реєстр». Згідно з цим документом Україна зобов'язалася прийняти електронний вигляд внутрішнього і закордонного паспорта і внести дані про власника до Єдиного Держреєстру. Для українців це нововведення було сприйнято як перший крок на шляху до відкриття кордонів Шенгенської зони.

Що таке біометричний паспорт в коротких фактах від наших закордонних сусідів

За 10 років видачі цього документа в світі багато що змінилося, в різних країнах були експерименти і протести проти цієї системи, змінювалися процедури оформлення документів.

На сьогоднішній день (друга половина 2015 року) у світі є наступна статистика:

 • Біометричні паспорти випускаються в 101 країні світу;
 • 54 країни в чіпі зберігають дані за такими показниками як обличчя і відбиток пальця;
 • Майже половина (47 країн) використовують виключно обличчя як біометричний параметр ідентифікації особи, з яких 10 мають в планах використання відбитків пальців як другого показника;
 • Біометричний паспорт, який зберігає інформацію сітківки очей не використовується ні в одній країні;
 • У 23 країнах використовуються повністю автоматизовані системи прикордонного контролю за паспортами з чіпами (АВС Automated Border Control).

У наш час біометричний закордонний паспорт є додатковим засобом підвищення безпеки, а також спрощує життя мандрівникам і людям, які відвідують інші країни в робочих цілях. Оформіть собі новий закордонний паспорт і отримайте ряд переваг!

Вам також може бути цікаво:
Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери