Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Безкоштовне навчання за кордоном для українців

Де за кордоном можна отримати безкоштовну освіту в університеті

До країн, де в університетах можна отримати безкоштовну освіту, входять Франція, Німеччина, Чехія, Греція, Італія, Норвегія, Австрія, Словаччина. Деякі країни встановлюють для осіб, що отримують безкоштовну освіту, вимогу навчатися мовою цієї країни.

Наприклад, у Норвегії навчання у ВУЗах проводиться норвезькою та англійською мовами. А в Чехії - виключно чеською. Для отримання безкоштовної освіти слід пройти спеціальне тестування, щоб підтвердити знання мови країни, де планується навчання.

До речі, в Німеччині та Франції, якщо студент навчається в державному університеті, вартість оплати становить 100-500 євро. Це єдиний річний внесок. А в польських ВУЗах студентом можна стати на конкурсній основі. До того ж, іноземцям польського походження призначається стипендія.

Того, хто планує навчатися в іншій державі, може зацікавити Греція. Іноземці в цій країні навчаються безкоштовно. Крім того, іноземці безкоштовно:

  • проживають у гуртожитку;
  • забезпечуються підручниками;
  • харчуються.

Отримавши в своїй країні середню освіту, можна поїхати до Грецької Республіки і там отримати вищу освіту. Для цього достатньо взяти участь в конкурсі, представивши бали атестата. І тільки після вступу до університету, студент починає навчатися на спец. курсах грецькій мові.

Цікаві умови безкоштовного навчання в Словацькій Республіці, ось тільки навчальний процес цілком проводиться національною мовою. По завершенні навчання випускнику видається європейський диплом, а він шанується буквально у всіх країнах. Але щоб проходити навчання в Словаччині безкоштовно, потрібно заздалегідь вивчити словацьку мову. За хороших власних показників студент може розраховувати на отримання стипендії.

Як отримати грант (стипендію), щоб безкоштовно навчатися в іноземному ВУЗі

Кожен абітурієнт або студент може випробувати свої сили, беручи участь в степендіальних (грантових) програмах. Якщо скористатися умовами міжнародних університетських програм, можна отримати стипендію та освіту безкоштовно.

Крім університетів, такі стипендії надають міжнародні організації. Іноді така можливість надається спеціальними державними програмами:

  • американський варіант - програма ім. Фулбрайта;
  • шведський варіант - програма Swedish Institute;
  • німецький варіант - програма DAAD.

У багатьох університетах розвивається практика надання внутрішніх стипендій. Наприклад, від кафедри або лабораторії можуть отримати фінансування на дослідження ті, хто вступають до аспірантури з метою здобуття ступеня доктора філософії (PhD). До цієї кафедри (лабораторії) аспірант буде прикріплений на період проведення дослідження.

Надають допомогу й приватні фонди. Це відомі Фонд Віктора Пінчука, Soros Foundation. Є вітчизняні ВУЗи, що пропонують брати участь в партнерських програмах, коли один рік студент навчається в зарубіжному університеті.

Надається можливість для отримання «подвійного диплома». Наприклад, НТУУ «КПІ» відомий своєю тісною співпрацею з Університетом професійної освіти NOVI, що функціонує в м.Утрехт (Нідерланди). Також налагоджено співпрацю з Афінським Університетом Індіанаполісу, з іншими іноземними ВУЗами.

У деяких європейських університетах практикується заохочення студентів призначенням стипендії, якщо молоді люди:

  • відстоюють спортивну честь ВУЗу;
  • професійно займаються спортом;
  • працюють в університетському кафе;
  • працюють у бібліотеці навчального закладу.

Отримані гроші допомагають частково покривати вартість навчання. А ось отримати стипендію за виконання роботи в університетському кампусі може лише студент цього ВУЗу.

Підготовка документів

Компанія Jur Klee готова допомогти в підготовці українських документів, необхідних для отримання освіти за кордоном. Ми якісно виконаємо переклад документів та їх легалізацію для обраної Вами країни навчання.

Отримайте допомогу в підготовці українських документів!
Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери