Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Апостиль на свідоцтво про смерть: де проставити і хто видає?

На важливі документи, які видані в Україні, потрібно ставити спеціальну позначку в разі, якщо вони будуть пред'являтися на території держави-учасниці Гаазької конвенції. Під нею підписалося безліч країн. Угода встановлює зрозумілі правила для легалізації документів на території тієї чи іншої країни. Апостиль свідоцтва про смерть дає документу юридичну силу.

Попередньо обов'язково ознайомтеся зі зразками і оформленням даної печатки. На ній повинна бути наступна інформація:

 • дата;
 • місто, в якому був виданий документ;
 • ПІБ посадової особи;
 • печатка.

Навіщо потрібен апостиль на свідоцтво про смерть

Його слід оформляти для здійснення будь-яких юридично значущих дій в іншій країні. До таких належать:

 • оформлення нового шлюбу;
 • організація поховання тіла на території іншої країни;
 • оформлення громадянства;
 • отримання доступу до майна та фінансів спадкодавця;
 • видача різних віз;
 • погодження посвідки на проживання;
 • оформлення виплат та допомоги по втраті годувальника.

Зрозуміло, що даний список набагато довший. Ви можете більш детально обговорити дане питання зі співробітниками Міністерства юстиції або приватних компаній.

Де проставити апостиль на свідоцтво про смерть

Зробити це можна в Міністерстві юстиції України. Слід зазначити, що це досить бюрократичне відомство. У державних службовців може виникнути велика кількість питань до поданих Вами паперів. Крім того, виконання роботи може затягнутися. Часто зустрічається інформація про те, що Міністерство юстиції – це єдине місце, де проводиться такого роду оформлення, але це не зовсім так.

Сьогодні можна замовити дану послугу в приватній компанії. Такий варіант має кілька переваг. Головний з них – це стислі терміни виконання роботи. У вас точно не виникне проблем зі збором всіх необхідних документів. Крім того, часто навіть не потрібно йти за якими-небудь адресами. Достатньо просто відправити всі папери поштою. Приватні компанії можуть гарантувати безпеку та конфіденційність.

Основні вимоги для проставлення апостиля на свідоцтво про смерть

Якщо ви звертаєтеся до Міністерства юстиції, то слід упевнитися в тому, що у нього в базі даних є підписи, які робив реєстратор в РАГСі. Зазвичай все робиться без проблем, але іноді зустрічаються прикрі непорозуміння. Якщо підпису немає в архіві, то доведеться звертатися в РАГСу знову для оформлення нового документа і залишати заявку. Часто виникають складнощі з документами, які видані до 1991 року.

При отриманні апостиля на видане раніше свідоцтво про смерть можуть виникнути й інші труднощі. Воно не повинно бути заламіноване. Наступна важлива вимога – це відсутність сторонніх позначок (про групу крові, наявності сторонніх сертифікатів) і штампів. Апостиль лише підтверджує справжність підпису нотаріуса, але не достовірність самого документа. Більшість країн, які підписали згадану Конвенцію, не приймають копії, вони вимагають саме оригінал. Звернутися до Міністерства юстиції може не тільки близький родич померлого. Зробити це може навіть третя особа, жодних довіреностей не потрібно.

Хто видає апостиль на свідоцтво про смерть

Як вже зазначалося раніше, проставити його можна в Міністерстві Юстиції, але набагато краще звернутися в приватну компанію, щоб весь процес не затягнувся. Дану послугу вам можуть надати в Jur Klee. Просто зверніться до співробітників нашого бюро перекладів, вони відразу ж відправлять інструкцію з подальшим порядком дій. З цим у вас не виникне жодних проблем.

До плюсів слід віднести те, що компанія суворо дотримується встановлених термінів. Якщо у вас з'являться будь-які питання, то фахівці бюро обов'язково на них дадуть відповідь. Що стосується цін на послуги, то вони є доступними. Попередньо Ви можете подивитися ціни у таблиці нижче.

ПослугаТермінВартість
Міністерство Юстиції (апостиль)3-4 дні450 грн
7-10 днів350 грн

*ціна не являється публічною офертою.
**Терміни розгляду документів Міністерством можуть бути збільшені.

Якщо Ви довіритеся компанії, то питань про те, як проставити апостиль на свідоцтво про смерть, більше не виникне. На нашому сайті Ви знайдете багато корисних матеріалів. Ви, скоріш за все, знайдете тут відповіді на свої питання. Крім того, можна відвідати наш офіс, який знаходиться в Києві.

Отримайте
безкоштовну консультацію!