Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761

Аномально низька ціна, як ефективний метод боротьби з демпінгом у закупівлях

Законодавці в новому законі передбачили результативний метод боротьби з демпінгом – аномально низька ціна. Даний інструмент є найбільш вигідним для замовників, так як надає їм додатковий захист від недобросовісних постачальників. Чи все так просто і чи дійсно вигідно як здається на перший погляд. Детально розберемо все далі.

Яку ціну прийнято вважати аномально низькою?

Аномально низька ціна застосовується тільки в конкурентних процедурах закупівлі. Детально розібравши новий закон і його основні поняття, можна зрозуміти, що АНЦ застосовується в двох випадках, а саме:

  1. У разі, коли ціна є меншою на більш ніж 40% від середньоарифметичного значення тендерної пропозиції конкурентів на первинному етапі аукціону.
  2. У разі, коли ціна більш ніж 30% менше від наступної пропозиції за результатами проведеного аукціону електронного типу.

Замовникам: як розраховувати аномально низьку ціну

Розрахунок аномально низької ціни для замовників максимально легка процедура. Тут не потрібно ніяких самостійних розрахунків. Все що потрібно це звернутися за допомогою до системи Прозорро, яка автоматично проводить аналіз і після виявлення АНЦ сповіщає замовника і учасника.

Що ж робити, якщо в пропозиції була виявлена аномально низька ціна

Учасник з Аномально низькою ціною має один робочий день, починаючи з дня визначення найбільш вигідної пропозиції в економічному плані, щоб виправити ситуацію. За цей час учасник в довільній формі може скласти обґрунтування про ціни товарів, певних робіт або послуг пропозиції.

Варто відзначити, що найбільш вигідною пропозицією вважається та, яка була найнижчою на аукціоні. Виходячи з цього, можна відзначити, що днем визначення найбільш вигідної пропозиції буде саме день аукціону. А значить, відлік одного робочого дня буде з дня аукціону.

Аномально низька ціна, як ефективний метод боротьби з демпінгом у закупівлях

Про обґрунтування цін

В обґрунтування за бажанням може бути включена інформація про:

  • Отриманні учасником допомоги від держави відповідно до законодавства;
  • Сприятливих умовах, при яких учасник може зробити поставку товарів, надати послуги та інше (зокрема інформація про особливу цінову пропозицію, акції, знижки);
  • Досягнутої економії, яка виникла завдяки застосуванню процесу виробництва або внаслідок надання послуг та іншого.

В яких випадках відхиляти обов'язково?

Новий закон не передбачає повний перелік відомостей, які стосуються обґрунтування Аномально низької ціни і методу її оцінки замовником. Для того щоб мати можливість відхиляти пропозицію з АНЦ, замовнику необхідно скласти в довільній формі опис змісту обґрунтування ціни в суворій відповідності з законом. Якщо обґрунтування учасника є неналежним, замовник має право відхилити пропозицію. Якщо обґрунтування протягом одного р. д. з дня аукціону не надійде, то замовник в обов'язковому порядку відхиляє дану АНЦ.

Варто згадати, що одним з наслідків Аномально низької ціни вважається некоректне формування очікуваної ціни предмета закупівлі або навіть її завищення. Отже, замовникам варто вкрай уважно ставитися до визначення очікуваної ціни в закупівлях.

Отримайте
безкоштовну консультацію!

Viber

Натисніть тут, щоб почати чат Viber

Telegram

Натисніть тут, щоб почати чат Telegram

Зв'язок через
мессенджери