Ua
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Міжнародна лінія зв'язку +380 44 221-36-84
Безкоштовна лінія в Україні 0-800-502-761
Рішення суду апостиль

Маючи досвід у даній сфері, ми можемо назвати процедуру проставлення апостиля на рішення суду однією з найскладніших. Це пояснюється тим, що існує багато вимог до самого документу.

Органом, уповноваженим проставляти апостиль на рішення суду в Україні, є Міністерство Юстиції. Якщо розглядати процедуру апостилювання, то апостиль на рішення проставляється саме на оригіналі документа, який Ви отримали з органів суду. А легалізувати дане рішення потрібно на нотаріально засвідченій копії (це стосується країн, які не підписали Гаазьку конвенцію).

При апостилюванні перевіряється достовірність документа, автентичність печатки, а також підпису судді, яким засвідчили документ.

Для початку Вам необхідно знати про те, що оригінал рішення суду завжди зберігатися в судовому архіві, а сторонам видається копія, засвідчена суддею. Саме на ній потрібно ставити апостиль.

Які труднощі виникають при засвідченні рішення суду апостилем?

Рішення суду є одним з тих документів, які міністерство найчастіше повертає на переоформлення або дооформлення.

До найбільш частих помилок при проставленні апостиля на рішення суду можна віднести невідповідність до стандартів Міністерства наступних елементів: підпис, печатка, ПІБ судді, «копія вірна», «згідно оригіналу», «оригінал знаходиться в архіві суду» та інших обов'язкових написів.

Отже, розглянемо кожен елемент детальніше.

Зразок підпису судді

Усі суди України надсилають зразки підписів діючих суддів до Міністерства Юстиції. При подачі рішення суду на апостиль, підпис судді звіряється з надісланими до Мін'юсту зразками. Якщо є відмінності - відмовляють у апостилюванні.

 Порада: Якщо Ви берете в суді копію рішення, то обов'язково перевірте, чи завірена вона підписом судді, який був відправлений ​​канцелярією в Міністерство Юстиції. Часто бувають випадки що зразка підпису судді в Мін'юсті немає. Іноді буває (хоч і досить рідко), що суддя трохи змінив підпис, в цьому випадку ви отримаєте відмову при подачі документів на апостиль.

Зразок печатки

Ситуація аналогічна попередньому варіанту. Бувають випадки, що печатка була змінена, але в архіві міністерства її немає (необхідна гербова печатка).

 Важливо: Під Міністерством мається на увазі відділ Легалізації в цьому міністерстві. Рішення суду, підпис чи печатка якого не відповідає зразкам, які є в базі Міністерства, на апостиль Міністерство може взяти під запит в тому випадку, якщо Ви не хочете самостійно звертатися до суду з даною проблемою.

Оформити апостиль на рішення суду в Україні

На рішенні стоїть підпис не судді, а його заступника

Це може виглядати так:

/Суддя ... (підпис) ... Іванов В.С.

«/» перед посадою підписанта говорить про те, що підписалась особа, яка його замінює (заступник).

Підпис такого виду при апостилюванні рішення суду не допускається.

 Порада: Якщо Вам в суді кажуть, що це нормально і вони так завжди роблять - наполягайте на тому, щоб вони написали точну посаду та ПІБ судді, інакше Ви ризикуєте втратити час і гроші через неправильне оформлення.

Наявність всіх обов'язкових елементів рішення суду

Для успішного апостилювання рішення суду необхідно аби на ньому були присутні наступні дані:

  •  «Копія вірна»
  •  «Згідно оригіналу»
  •  «Оригінал знаходиться в архіві суду»
  •  «Рішення набрало законної сили»
  •  Підпис судді
  •  Гербова печатка
  •  ПІБ судді.

Присутність всіх перерахованих даних обов'язкова, оскільки за відсутності будь-якого з пунктів в апостилюванні рішення суду Вам відмовлять.

Як гарантовано отримати апостиль на рішення суду?

У статті ми перерахували основні проблеми, з якими стикається громадянин при апостилюванні рішення, однак, це не повний список. До нас не раз приходили клієнти після невдалих спроб самостійно оформити апостиль рішення суду, і саме тому, ми як ніхто інший, знаємо всі тонкощі і нюанси цієї процедури.

Якщо Ви не хочете витрачати зайві час і гроші - звертайтеся в Jur Klee, ми допоможемо апостилювати будь-який документ, просто зв'яжіться з нами!

Замовте процедуру проставлення марки апостиль на рішення суду у нас!
Вам також може бути цікаво: